Právě se děje
- 17:41
Dvojnásobný olympijský vítěz Jakob Ingebrigtsen se k závodění vrátí nejdříve v červenci. Norský běžec na 1500 a 5000 metrů se musel kvůli problémům s Achillovou šlachou v únoru podrobit operaci, nyní začal s lehkým tréninkem. Pro úplnou rekonvalescenci ale vynechá úvodní závody Diamantové ligy.
- 17:33
Marcela Krämer po necelých dvou letech opouští post reprezentační trenérky basketbalistek do 20 let. Současná koučka KP Brno tak učinila ze zdravotních důvodů. „Zdraví máme jenom jedno a mě v poslední době zlobí a tělo dává najevo, že je potřeba zvolnit dříve, než bude pozdě,“ vysvětlila. Tým zpátky převezme její brněnský protějšek Viktor Pruša.
- 17:12
České házenkářky do čtvrtečního losu ME nastoupí ze druhého výkonnostního koše společně s Německem, Černou Horou, Polskem, Rumunskem a Španělskem. Týmy budou rozlosovány do šesti čtyřčlenných skupin, z nichž vždy první dva týmy projdou do další fáze turnaje.
Rozdělení do košů pro los ME házenkářek
1. koš: Norsko, Dánsko, Maďarsko, Francie, Švédsko, Nizozemsko.
2. koš: Německo, Černá Hora, Polsko, Rumunsko, Španělsko, Česko.
3. koš: Turecko, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko, Rakousko, Faerské ostrovy.
4. koš: Chorvatsko, Srbsko, Island, Severní Makedonie, Ukrajina, Řecko.
- 15:48
Basketbalový reprezentant Ondřej Hanzlík bude ve Španělsku pokračovat v týmu Gipuzkoy. Čtyřiadvacetiletý český hráč podepsal s baskickým druholigovým celkem smlouvu i na příští sezonu.
- 14:59
Rusové a Bělorusové budou v plaveckých sportech závodit pod svou vlajkou. Jejich plnohodnotný návrat schválila mezinárodní federace World Aquatics.






































