Volejbalový magazín

Hokejová reprezentace

Špaček a další reprezentant ze Švédských her byli pozitivně testováni na koronavirus
Video

Třetí turnaj Euro Hockey Tour má nečekanou dohru. U dvou hráčů české reprezentace, kteří se zúčastnili Švédských her v Malmö, prokázaly testy výskyt koronaviru. Jedním z nich je třinecký útočník Michael Špaček, což potvrdil slezský klub. Podle Českého hokeje se testům podrobili v tomto týdnu.

Hokej
Hokej bez červené (21. díl) – o hodnocení Švédských her a přístupu k EHT v Evropě
Video

Národní tým má za sebou třetí akci sezony – Švédské hokejové hry.

Hokej
Pešán: Závěr proti Rusku ovlivnil dojem z turnaje, mladší kluci se musí naučit vyhrávat
Video

Nevydařená třetí třetina v zápase proti ruským hokejistům podle trenéra Filipa Pešána výrazně ovlivnila dojem z českého vystoupení na Švédských hrách. Jeho svěřenci stejně jako v sobotu proti Finsku ztratili dvoubrankový náskok a po pěti inkasovaných gólech ve třetí části prohráli 4:7.

Hokej
Severské derby přineslo Švédům druhé místo v domácí turnaji
Video

Závěrečný zápas turnaje před kartónovými diváky dopadl výhrou Švédska nad Finskem 3:0. Domácí byli po většinu zápasu mírně lepší a o jasné výhře rozhodli v první polovině druhého dějství. Trefili se Max Friberg a Jesper Sellgren.

Hokej
Musíme dělat vše pro to, aby se to už neopakovalo, prohlásil naštvaný Špaček
Video

Velké rozladění bylo patrné na zástupcích českého týmu po vysoké porážce 4:7 s Ruskem na Švédských hokejových hrách. Přes vedení 3:1 tým kouče Filipa Pešána ani na třetí pokus v Malmö nedosáhl na výhru a skončil poslední. Expresivně utkání hodnotil i střelec jedné z branek Michael Špaček.

Hokej
Sborná ovládla Euro Hockey Tour. Předvedla velký obrat a zasypala Čechy sedmi góly
Video

Závěr Švédských her dopadl pro české hokejisty trpce. Přestože svěřenci Filipa Pešána proti Rusům po dvou třetinách vedli 3:2, nakonec schytali debakl 4:7. Sborná v Malmö vyhrála všechny tři zápasy a turnaj zakončila smrští 5:1 v poslední třetině.

Hokej
Klok: Hrajeme v Raumě bez systému, trochu jako Barcelona, a funguje to
Video

Velmi zajímavou zkušenost prožívá v dresu týmu Lukko Rauma ve finské nejvyšší soutěži obránce hokejové reprezentace Lukáš Klok.

Hokej
Hrachovina se postaví Rusům: Zkusím neprůstřelnost natáhnout, ale hlavní je výhra
Video

Statistiky zatím jednoduché a úspěšné, šedesát minut a žádný održený gól. Gólman hokejové reprezentace Dominik Hrachovina vyhlíží svůj druhý start v národním týmu. Do brankoviště půjde proti Rusku v posledním vystoupení svěřenců kouče Filipa Pešána v Malmö na Švédských hrách.

Hokej
Sborná zapisuje osmou výhru v sezoně za sebou, zvládla nájezdy se Švédy
Video

V Euro Hockey Tour suverénní Rusy nezastavili ani domácí Tre kronor. Sborná se výrazně přiblížila triumfu na Švédských hrách, když zdolala Švédsko 2:1 po nájezdech. Do vedení šli Švédové zásluhou Emila Petterssona. Z letargického výkonu Rusů vyrovnání zařídil Danila Mojsejev.

Hokej
Zase nás srazila nedisciplína a další sestava bude plná změn, říká Pešán po Finech
Video

I druhý zápas na Švédských hrách v Malmö prohráli čeští hokejisté v nastavení a neslo se poté v podobném duchu také hodnocení hlavního kouče Filipa Pešána.

Hokej
Český tým bere v Malmö zase pouze bod, Finové dokonali obrat v nájezdech
Video

Slibně rozjetý zápas, ale nedotáhnutý k vítězství. Čeští hokejisté na Švédských hrách berou opět pouze bod za prohru v nastavení, konkrétně po nájezdech 2:3 s Finskem.

Hokej
Reprezentace hraje o naději na turnajový primát proti Finům, v brance opět Bartošák
Video

Soubojem o návrat do hry o turnajový primát bude sobotní druhé utkání českých hokejistů na Švédských hrách proti Finsku. Oba týmy ve čtvrtek shodně prohrály své úvodní duely, byť jen velmi těsně.

Hokej
Za dva měsíce třicet utkání. Bude to náročné, ale teď se nám daří, říká Moravčík z Tappary
Video

Bez nadsázky bude mít snad víc zápasů než tréninků. Na nabitý zápasový program se může těšit po návratu ze Švédských her v Malmö hokejový obránce Michal Moravčík z Tappary Tampere a je za něj rád.

Hokej
Pešán dal plus za přesilovky, minus za zbytečné fauly: Možná nás to stálo další body
Video

Jeho tým nevyužil slibné šance na tři body, za což pak zaplatil. Trenér české hokejové reprezentace Filip Pešán po zápase se Švédskem litoval příležitostí v druhé polovině třetí třetiny.

Hokej
Česká dominance v sezoně se Švédy končí, rozhodl únik tre kronor v prodloužení
Video

V letošní sezoně Euro Hockey Tour čeští hokejisté do dnešního utkání v Malmö tre kronor dvakrát porazili a povolili jim pouze dvě branky. Úspěšná série se narušila, protože na třetí pokus na Švédských hokejových hrách domácí hokejisté svěřence Filipa Pešána zdolali 3:2 v prodloužení.

Hokej
Finové v této sezoně na sbornou neumí. Rusové zvítězili i potřetí
Video

Rusové do Švédských hokejových her opět nasadili mladší výběr a stále proplouvají Euro Hockey Tour bez porážky. Finové s nimi v této sezoně potřetí neuspěli, tentokrát 2:3. Sborná vedená Igorem Larionovem rozhodující náskok získala v první třetině po trefě Arťoma Minulina a Ivana Čechoviče.

Hokej
Národní tým rozehraje Švédské hry s domácím výběrem, v brance bude Bartošák
Video

Českou reprezentaci čeká v Malmö start třetího dílu Euro Hockey Tour. Na Švédských hokejových hrách se na úvod střetne s domácím výběrem Tří korunek. Tým trenéra Filipa Pešána usiluje o třetí triumf nad Švédy v sezoně po výhrách v listopadu v Helsinkách a v prosinci v Moskvě.

Hokej
Hokej bez červené (20. díl) – o sporu Třince a Sparty a problémech s Pešánovou nominací
Video

Hlavní trenér reprezentace Filip Pešán počítal omluvenky před nominací i po jejím zveřejnění na třetí akci Euro Hockey Tour v sezoně. Před Švédskými hokejovými hrami složitě jednal o uvolňování adeptů pro národní tým zejména z domácí extraligy.

Hokej
Kratší plexi? Je to rozdíl, řekl k celoobličejovým krytům Šulák, kterého pronásleduje koronavirus
Video

Další pozvánky do národního týmu se dočkal až na druhý pokus. Šestadvacetiletý obránce finského Kärpätu Oulu Libor Šulák měl původně startovat již na listopadovém Turnaji Karjaly, ale nemoc covid-19 mu návrat do reprezentace zhatila.

Hokej
Byl jsem překvapený, když mi Zdeněk Orct zavolal. Nečekal jsem to, přiznal Bartošák
Video

Do reprezentační branky se postaví hned v úvodním utkání proti domácím Švédům. Gólman Patrik Bartošák nechybí v nominaci na Švédské hry, i když ho pozvánka překvapila. I proto, že sám neměl v poslední době ze svých výkonů v týmu Pelicans Lahti ty nejlepší pocity.