Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

ČT sport znovu otevřel Archiv Z: Místo zrušeného Eura nejslavnější zápasy historie ME

Také za odložené ME ve fotbalu připravila Česká televize náhradní program. Po hokejovém play-off, fotbalových pohárech, úspěších československého sportu a zápasech národního týmu na MS v hokeji startuje 5. série Archivu Z věnovaná nejslavnějším zápasům ME ve fotbale.

Archiv Z
zdroj: ČT sport

Česká televize získala zpátky mnoho ztracených záznamů, které byly doplněny retrospektivním komentářem. Za naprosté unikáty v programu lze považovat nejstarší zápasy z prvních ročníků ME (původně Poháru národů) z let 1960, 1964 a 1968, první barevný záznam finále ME 1972 a také zmoklé semifinále ME 1976 ČSSR –⁠ Nizozemsko, které u nás nebylo dosud nikdy opakováno.

Série obsahuje také druhou cestu národního týmu do finále ME 1996 a končí skvělými výkony výběru Karla Brücknera s Tomášem Rosickým, Pavlem Nedvědem, Janem Kollerem a Milanem Barošem na ME 2004.

Program fotbalového archivu Z:

12. 6., 21:00 SSSR - Jugoslávie (finále ME 1960)

13. 6., 21:00 Španělsko - SSSR (finále ME 1964)

14. 6., 20:25 Itálie - Jugoslávie (finále ME 1968)

15. 6., 20:00 NSR - SSSR (finále ME 1972)

16. 6., 20:15 Československo - Nizozemsko (semifinále ME 1976)

18. 6., 21:10 Československo - NSR (finále ME 1976)

19. 6., 20:10 Československo - Řecko (skupina ME 1980)

20. 6., 20:10 Československo - Nizozemsko (skupina ME 1980)

21. 6., 20:05 Československo - Itálie (zápas o 3. místo ME 1980)

22. 6., 20:00 Belgie - Německo (finále ME 1980)

23. 6., 20:15 Francie - Španělsko (finále ME 1984)

24. 6., 20:10 Nizozemsko - SSSR (finále ME 1988)

25. 6., 20:10 Nizozemsko - Dánsko (semifinále ME 1992)

26. 6., 20:10 Dánsko - Německo (finále ME 1992)

27. 6., 20:10 Česko - Itálie (skupina ME 1996)

28. 6., 20:20 Česko - Rusko (skupina ME 1996)

29. 6. Česko - Portugalsko (čtvrtfinále ME 1996)

30. 6. Česko - Francie (semifinále ME 1996)

1. 7. Česko - Německo (finále ME 1996)

2. 7. Česko - Nizozemsko (skupina ME 2000)

3. 7. Česko - Francie (skupina ME 2000)

4. 7. Česko - Dánsko (skupina ME 2000)

5. 7. Francie - Itálie (finále ME 2000)

6. 7. Česko - Lotyšsko (skupina ME 2004)

7. 7. Česko - Nizozemsko (skupina ME 2004)

8. 7. Česko - Německo (skupina ME 2004)

9. 7. Česko - Dánsko (čtvrtfinále ME 2004)

10. 7. Česko - Řecko (semifinále ME 2004)

Portugalsko - Řecko (finále ME 2004)

Program hokejového Archivu Z:

17. 3., 18:40 Košice - Jihlava (5. finále 1986)

18. 3., 16:40 Trenčín - Plzeň (4. finále 1992)

19. 3., 16:00 Sparta - Vítkovice (finálová série 1993 + magazín Buly)

20. 3., 16:20 semifinále 1994 + magazín Buly

21. 3., 16:00 Vsetín - Zlín (finálová série 1999)

22. 3., 16:00 Sparta - Vsetín (finálová série 2000)

23. 3., 15:05 Vsetín - Sparta (finálová série 2001)

24. 3., 16:00 Zlín - Znojmo (7. čtvrtfinále 2002)

25. 3., 15:00 Sparta - Vítkovice (finálová série 2002)

26. 3., 16:00 Sparta - Slavia (semifinálová série 2003)

27. 3., 15:00 Pardubice - Slavia (finálová série 2003)

28. 3., 15:45 Pardubice - Plzeň (7. čtvrtfinále 2004)

29. 3., 13:45 Slavia - Zlín (finálová série 2004)

30. 3., 16:00 Litvínov - Zlín (6. čtvrtfinále 2005)

31. 3., 16:00 Slavia - Liberec (7. čtvrtfinále 2005)

1. 4., 16:00 Vítkovice - Sparta (4. čtvrtfinále 2005)

2. 4., 15:00 Pardubice - Kladno (čtvrtfinálová série 2005)

3. 4., 15:00 Pardubice - Liberec (semifinálová série 2005)

4. 4., 14:35 Zlín - Vítkovice (semifinálová série 2005)

5. 4., 14:05 Zlín - Pardubice (finálová série 2005)

Po hokejovém Archivu Z nabídne ČT sport dvě další série. Ve fotbalové bude k vidění nejstarší finále PMEZ, které v archivu ČT zůstalo. K tomu skvělý zápas Olomouce s Hamburkem SV a seznační duel s Barcelonou na jaře 1992, kdy oba kluby hrály o šanci postoupit do finále Poháru mistrů.

V "týdnu pohárových fotbalů" si nenechte ujít poslední úspěchy Sparty v sestavě s Pavlem Nedvědem a Janem Kollerem před jejich odchodem do zahraničí, asi nejlepší zápas Liberce v pohárové historii s Grasshoppersem Curych a jedno z nejofenzivnějších finále Poháru UEFA Porto - Celtic Glasgow z roku 2003. A jako bonus ČT sport připravil nejstarší fotbalové derby Sparta - Slavia, které zůstalo v archivu.

Program fotbalového Archivu Z:

6. 4., 17:00 Crvena zvezda Bělehrad - Olympique Marseille (finále PMEZ 1991)

7. 4., 17:00 Sigma MŽ Olomouc - Hamburk (Pohár UEFA 1991/1992)

8. 4., 17:00 Sparta Praha - Barcelona (PMEZ 1991/1992)

9. 4., 17:00 Kišiněv - Sparta (Pohár UEFA 1995)

10. 4., 17:00 Liberec - Grasshoppers (Pohár UEFA 2006)

11. 4., 17:00 Celtic Glasgow - FC Porto (Pohár UEFA 2003)

12. 4., 15:00 Sparta - Slavia (československá liga 1991-92)

20. 4., 17:00 Anglie - ČSFR (příprava před MS 1990)

21. 4., 17:00 ČSFR - USA (skupina MS 1990)

22. 4., 17:00 ČSFR - Rakousko (skupina MS 1990)

23. 4., 17:00 ČSFR - Itálie (skupina MS 1990)

24. 4., 17:00 ČSFR - Kostarika (osmifinále MS 1990)

25. 4., 16:30 ČSFR - SRN (čtvrtfinále MS 1990)

26. 4., 16:00 Itálie - Argentina (semifinále MS 1990)

27. 4., 17:00 SRN - Anglie (semifinále MS 1990)

28. 4., 17:00 SRN - Argentina (finále MS 1990)

29. 4., 17:00 Brazílie - Itálie (finále MS 1970)

Třetí série odkazuje na další úspěchy československých sportovců, které zůstaly v archivu ČT. Útok Radomíra Šimůnka na první vítězství československého cyklokrosaře v elitní kategorii MS, nevídané drama házenkářů Dukly Praha ve finále Poháru mistrů v Šabacu a seriál nejlepších zápasů basketbalistů v cestě do finále ME 1985. Poslední v sérii bude jediný dochovaný záznam z MS v házené v pražské Sportovní hale, v němž československý tým nastoupil proti pozdějším mistrům světa Švédům.

Program sportovního Archivu Z:

12. 4., 13:00 MS v cyklokrosu 1982

13. 4., 17:00 MS v cyklokrosu 1991

14. 4., 17:10 Dukla Praha - Metaloplastika Šabac (finále PMEZ házenkářů 1984)

15. 4., 17:00 ČSSR - Itálie (skupina ME basketbalistů 1985)

16. 4., 16:40 ČSSR - Jugoslávie (čtvrtfinále ME basketbalistů 1985)

17. 4., 17:00 ČSSR - Španělsko (semifinále ME basketbalistů 1985)

18. 4., 18:00 ČSSR - SSSR (finále ME basketbalistů 1985)

19. 4., 17:00 ČSFR - Švédsko (skupina MS házenkářů 1990)

Program tenisového Archivu Z:

30. 4., 17:00 ČSSR - Itálie (finále Davisova poháru 1980)

1. 5., 17:00 Grafová - Suková (finále Australian Open 1989)

2. 5., 17:00 Lendl - Mečíř (finále Australian Open 1989)

3. 5., 14:00 Navrátilová - Grafová (finále Wimbledonu 1989)

4. 5., 17:00 Becker - Edberg (finále Wimbledonu 1989)

5. 5., 17:00 Grafová - Novotná (finále Wimbledonu 1993)

6. 5., 17:00 Kodeš - Newcombe (finále Mezinárodního mistrovství USA 1973)

7. 5., 17:00 Kodeš - Borg (Davis Cup 1975)

Je nám líto, video expirovalo.
ČT sport nabízí památné bitvy
Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy