Svět motorů

SESTŘIH: Třebíč srazila Chomutov na dno první ligy, Vsetínská kanonáda znamená vedení

O zlaté body se hrálo v Moravských Budějovicích, kde jsou doma hokejisté Třebíče. Ti s Chomutovem v 15. kole dvakrát prohrávali, ale vždy náskok dotáhli a nyakonec dali také vítězný gól na 3:2, čímž poslali svého soupeře na chvost tabulky. Tu vede Vsetín, který šesti góly v poslední třetině jasně zrušil bodové snahy pradubického béčka a zvítězil 8:4. V tabulce je tak o bod před Zlínem, který má o zápas méně.

Sestřih utkání Třebíč - Chomutov

Vsetín dosáhl na čtvrté vítězství v řadě a čtyřmi góly se na něm podílel útočník Pavel Klhůfek. Poprvé se prosadil v čase 3:05, kdy v přesilové hře otevřel skóre. V polovině úvodní třetiny vyrovnal polský útočník Adrian Gromadzki a ve 13. minutě otočil stav František Formánek. Ve druhé části nejdříve obránce Robin Staněk vyrovnal, ale v polovině utkání vrátil záložnímu týmu Dynama náskok Lukáš Žálčík a ve 34. minutě zvýšil Tadeáš Kalužík na 4:2.

Po 127 sekundách závěrečné třetiny využil další početní výhodu Klhůfek, jenž ve 48. minutě dovršil hattrick a vyrovnal. Za 22 vteřin překlopil skóre na stanu Valachů Tomáš Jandus. V 50. minutě se opět v početní výhodě prosadil Klhůfek a výsledek ještě dovršili bek Matěj Stříteský a Adam Hořanský. Pardubice B prohrály počtvrté za sebou.

Slavia dosáhla na šesté vítězství z posledních sedmi duelů. Spravila si chuť po nedělní domácí porážce se Zlínem 1:2 po samostatných nájezdech. Pražané v první třetině dvakrát získali vedení. Na úvodní gól Romana Přikryla odpověděl Joshua James Mácha a v 17. minutě poslal Slavii znovu do vedení Maxim Havrda. Osm a půl minuty před koncem běžné hrací doby vynutil nastavení Tomáš Jáchym, ale v čase 63:49 rozhodl v přesilovce Lukáš Strnad.

Pátou výhru z uplynulých šesti zápasů oslavila Jihlava, jež zvítězila v Litoměřicích 5:4, přestože prohrávala už 0:3. Třemi body za gól a dvě asistence k tomu přispěl Stanislav Vrhel. Domácí Stadion prohrál potřetí za sebou. Na třetí vítězství z posledních čtyř utkání dosáhla Poruba, doma zdolala Kolín 3:2. Dvěma góly o tom rozhodl útočník Ondřej Roman. Kozlové potřetí za sebou nebodovali.

Prostějov po sérii osmi porážek podruhé za sebou vyhrál. Dokázal navázat na pondělní výhru v Kolíně a brankou a asistencí k tomu pomohli Václav Karabáček a Jan Veselý. Frýdek-Místek počtvrté v řadě vyšel naprázdno. Chomutov nenavázal na dvě výhry, kterými přerušil šňůru devíti porážek. Horácká Slavia po sérii čtyř proher uspěla podruhé.

15. kolo první hokejové ligy:

Litoměřice – Jihlava 4:5 (1:0, 2:3, 1:2)
Branky: 8. Plos, 24. J. Tůma, 25. Kordule, 58. Kuťák – 30. Jungwirth, 31. Harkabus, 38. Menšík, 53. Vrhel, 56. Pořízek. Rozhodčí: Horák, Jechoutek – Beneš, Teršíp. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 773.

Přerov  Slavia Praha 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0  0:1)
Branky: 12. Mácha, 52. T. Jáchym – 10. R. Přikryl, 17. Havrda, 64. L. Strnad. Rozhodčí: Vrba, Gebauer – Hanzlík, Vašíček. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 902.

Třebíč  Chomutov 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 5. Psota, 22. Lichanec, 31. Bittner – 2. Zygmunt, 18. Severa. Rozhodčí: Kosnar, Mejzlík – Polák, Otáhal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 603.

Prostějov  Frýdek-Místek 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 21. J. Veselý, 30. Jiránek, 36. J. Zdráhal, 60. Karabáček – 5. Ramik, 29. Kucsera. Rozhodčí: Jaroš, Zeliska – Tvrdý, Augusta. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 820.

Vsetín  Pardubice B 8:4 (1:2, 1:2, 6:0)
Branky: 4., 43., 48. a 50. Klhůfek, 25. Staněk, 48. T. Jandus, 58. Stříteský, 59. Hořanský – 10. Gromadzki, 13. Formánek, 31. Žálčík, 34. Kalužík. Rozhodčí: Šudoma, Šico – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 0:6, Matějček – Tvrdík oba 5 min. Využití: 3:0. Diváci: 2010.

Poruba  Kolín 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 33. a 34. O. Roman, 18. Ježek – 11. Gardoň, 51. Hujer. Rozhodčí: Kubičík, Rapák – Bartoň, Bezděk. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 694.