SESTŘIH: Poruba přerušila sérii porážek, Vsetín uštědřil Sokolovu debakl

Až ve 12. kole první ligy ukončila Poruba nelichotivou sérii pěti proher v řadě. Ostravané porazili na domácím ledě Pardubice B 3:1, Východočeši naopak prohráli po pěti zápasech. Za vedoucí Zlín, který si poradil s Přerovem 3:2, se posunul rival ze Vsetína poté, co Valaši přehráli Sokolov 6:3.

Hokejisté Poruby
zdroj: HC RT TORAX Poruba autor: Lukáš Bajgar

Zlín dostal po 202 sekundách do vedení Petr Holík. Ještě v první třetině sice vyrovnal Matouš Kratochvil, ale ve 27. minutě vrátil Beranům náskok Michal Gago a v čase 31:31 zvýšil finský obránce Aleksi Salonen. Hostům ještě minutu a půl před koncem vykřesal naději Tomáš Jáchym, ale na víc už nedosáhli. Přerov prohrál třetí z posledních čtyř zápasů.

Sestřih utkání Poruba – Pardubice B

Vsetín získal proti Sokolovu v úvodním dějství dvoubrankový náskok. V 4. minutě otevřel skóre Pavel Klhůfek a v polovině úvodního dějství se prosadil také Erik Hrňa. V čase 24:26 snížil Štěpán Csamangó, za 43 sekund vrátil Valachům v přesilovce pět na tři vedení o dva góly Jaroslav Brož, ale za 34 sekund dostal Baník opět na kontakt v oslabení Martin Osmík.

Ještě ve druhé třetině ale přidali druhé trefy v utkání Klhůfek, který využil početní výhodu, a Hrňa. V 57. minutě upravil v další přesilovce obránce Jakub Teper už na 6:2. Za Baník ještě zkorigoval výsledek z trestného střílení Otakar Šik. Vsetín oslavil třetí výhru z posledních čtyř utkání, Sokolov má opačnou bilanci.

Kdy ustoupí extraliga od baráže a jak obměnit prolínání soutěží? Poslechněte si podcast Hokej bez červené s Robertem Zárubou:

Pražská Slavia vyhrála počtvrté v řadě, Horácká Slavia naopak potřetí za sebou prohrála. Třebíč sice vedla od 6. minuty po gólu Tomáše Svobody, ale po 28 sekundách třetí třetiny vyrovnal Tomáš Knotek a trefami v 48. a 55. minutě zajistil hostům tři body Matěj Beran.

Prostějov ani v čtvrtém utkání pod dočasným vedením dua Ivo Peštuka, Lukáš Majer po odvolání hlavního trenéra Martina Janečka nedokázal zvítězit a prohrál už posedmé v řadě. Podlehl doma Jihlavě 0:2. Za Duklu skórovali Tomáš Havránek a Lotyš Edgars Kulda, brankář Adam Beran udržel poprvé v sezoně čisté konto.

Poslední Chomutov si připsal už devátou porážku v řadě. V Litoměřicích prohrál 2:3, výhru Stadionu zařídil dvěma góly v přesilových hrách Jan Bernovský.

12. kolo první hokejové ligy:

Zlín – Přerov 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 4. P. Holík, 27. Gago, 32. Salonen – 16. M. Kratochvil, 59. T. Jáchym. Rozhodčí: Bejček, Valenta – Mikšík, Vašíček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 2539.

Litoměřice – Chomutov 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 19. a 41. Bernovský, 5. Žovinec – 55. R. Havel, 59. Hejcman. Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda – Hradil, Baxa. Vyloučení: 4:3, navíc Plos – R. Havel oba 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 1081.

Vsetín – Sokolov 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Branky: 4. a 33. Klhůfek, 11. a 39. Hrňa, 26. Jaroslav Brož, 57. Teper – 25. Csamangó, 26. Osmík, 58. Šik z tr. střílení. Rozhodčí: Kubičík, Rapák – Smetková, Bartoň. Vyloučení: 7:6, navíc Jonák – J. Šedivý oba 5 min. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2090.

Prostějov – Jihlava 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 12. T. Havránek, 54. E. Kulda. Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Pěkný, Frais. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 650.

Třebíč – Slavia Praha 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 6. Tomáš Svoboda – 48. a 55. M. Beran, 41. T. Knotek. Rozhodčí: Skopal, Jechoutek – Malý, Juránek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 588.

Poruba – Pardubice B 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Gřeš, 26. T. Šoustal, 38. Razgals – 27. Žálčík. Rozhodčí: Grygera, Gebauer – Bezděk, Kráľ. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 714.