Chance Národní Liga 2024/2025

SESTŘIH: Kolín předvedl kolaps ve druhé třetině a Prostějov utnul černou sérii

Šňůra osmi porážek je u konce. Prostějovští Jestřábi vyhráli v Kolíně ve 14. kole první ligy 6:3 a téměř po měsíci zase poznali chuť vítězství. Jako klíčová se ukázala pasáž v prostřední části hry, kdy domácí inkasovali třikrát během 87 vteřin a ze stavu 2:5 se už nevzpamatovali. Prostějov se přesto z posledního místa neodlepil, neboť předposlední Chomutov se radoval podruhé v řadě, tentokrát proti Porubě 4:3.

Štěpán Pokorný v dresu Kolína
zdroj: SC Marimex Kolín autor: Veronika Mašátová

Rozhodující náskok zajistili Prostějovu mezi 39. a 40. minutou Jakub Illéš, Pavel Jenyš a Jan Veselý. Před čtvrtou prostějovskou brankou sice snížil na 2:3 Vojtěch Malínek, ale Kolínští šli do druhé přestávky s tříbrankovou ztrátou, která se po následné korekci skóre nezměnila.

Sestřih utkání Kolín – Prostějov

Za Piráty se proti Porubě dvakrát trefil Viktor Hübl a jednou František Lukeš. Hrající legendy se shodně prosadily v přesilové hře v rozmezí 75 sekund. Chomutov tak navázal na předchozí triumf právě proti Prostějovu (2:0). Ostravané prohráli šestý z posledních osmi zápasů.

Obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Vsetín vyhrál potřetí za sebou a popáté z posledních šesti duelů.

Valachy dostal do vedení ve 13. minutě v přesilové hře Jandus. Krátce po polovině utkání sice vyrovnal Michal Ramik, ale v čase 47:17 vrátil hostům náskok opět Jandus.

Výhru ještě zpečetili Jaroslav Brož a Jandus, který 115 sekund před koncem při power-play do prázdné branky dovršil hattrick. Frýdek-Místek potřetí za sebou nebodoval.

Sokolov oslavil pátou výhru za sebou před vlastním publikem. Rozhodl ve 30. minutě, kdy během 28 sekund skórovali Daniel Kružík a Jan Kern. V čase 54:06 zkorigoval výsledek Jan Bernovský. Litoměřice prohrály třetí z posledních čtyř duelů.

Jihlava ve svém azylu v Pelhřimově zdolala Přerov 2:1 v prodloužení a dosáhla na čtvrtou výhru z uplynulých pěti duelů. V čase 63:29 rozhodl lotyšský útočník Edgars Kulda. Zubři prohráli čtvrtý z posledních šesti duelů.

Třebíč ukončila sérii čtyř porážek, při kterých nezískala ani bod, výhrou v Chrudimi nad Pardubicemi B 5:4 v prodloužení. Třetí porážku záložního týmu Dynama za sebou neodvrátil ani hattrick Lukáše Žálčíka.

Půl minuty před koncem nastavení dal vítězný gól Horácké Slavie v přesilové hře Tomáš Svoboda. Dvěma góly a asistencí pomohl k úspěchu Matěj Psota a jednou trefou a dvěma přihrávkami Martin Dočekal.

Zlín vyhrál na ledě pražské Slavie 2:1 po samostatných nájezdech. Pro Berany to bylo už desáté vítězství za sebou. Čtvrtá Slavia nenavázala na šňůru pěti výher.

Na první branku se v Edenu čekalo až do času 42:46, kdy dostal v přesilové hře při vyloučení Lukáše Válka domácí tým do vedení Lukáš Strnad.

V 52. minutě vyrovnal při trestu Lotyše Kristerse Zvagulise Fin Mikko Salmio. V nájezdech se za lídra prosadili Jakub Šlahař, Petr Holík a Michal Gago, za Slavii uspěl jen Marek Slavík.

14. kolo první hokejové ligy:

Jihlava – Přerov 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)
Branky: 40. Vrhel, 64. E. Kulda – 2. Ministr. Rozhodčí: Kostourek, Obadal – Jindra, Polák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 334.

Chomutov – Poruba 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)
Branky: 48. a 49. V. Hübl, 26. Hejcman, 50. F. Lukeš – 9. A. Sedlák, 25. Christov, 33. P. Mrázek. Rozhodčí: Čáp, Micka – Kokrment, Štěpánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 1613.

Frýdek-Místek – Vsetín 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 33. Ramik – 13., 48. a 59. T. Jandus, 51. Jaroslav Brož. Rozhodčí: Cabák, Gebauer – Peluha, Frais. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 1008.

Sokolov – Litoměřice 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 30. Kružík, 30. Kern – 55. Bernovský. Rozhodčí: Kosnar, Mejzlík – Malý, Baxa. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 423.

Kolín – Prostějov 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)
Branky: 2. Gardoň, 39. Malínek, 46. Pokorný – 19. Skuhrovec, 26. Jenčovský, 39. Illéš, 39. Jenyš, 40. J. Veselý, 42. Karabáček. Rozhodčí: Skopal, Maršálek – Zídek, Roischel. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 822.

Pardubice B – Třebíč 4:5 v prodloužení (2:0, 0:3, 2:1 – 0:1)
Branky: 16., 49. a 56. Žálčík, 8. Kaplan – 28. a 39. Psota, 22. Dočekal, 52. Vodný, 65. Tomáš Svoboda. Rozhodčí: Bejček, Kubičík – Maňák, Brož. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:2. Diváci: 205.

Slavia – Zlín 1:2 po nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0)
Branky: 43. L. Strnad – 52. Salmio, rozhodující nájezd P. Holík. Rozhodčí: Hacaperka, Mejzlík – Komínek, Kotlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 1012.