Svět motorů

Tabulku Evropské ligy vede po vítězství nad Elfsborgem turecký Galatasaray

Turecký Galatasaray Istanbul v předehrávce 3. kola Evropské ligy porazil švédský Elfsborg 4:3 a se sedmi body se dostal do čela neúplné tabulky. Stejný počet bodů získal norský tým Bödo/Glimt, který ve druhém dnešním zápase vyhrál na hřišti Sportingu Braga 2:1.

Radost hráčů Galatasaraye
zdroj: Reuters

Turecký mistr vstřelil tři branky v rozpětí 16 minut prvního poločasu. Pomohl mu i švédský brankář Pettersson, který si srazil míč do vlastní sítě. Po změně stran hosté utkání zdramatizovali, ale vyrovnat už nestihli. Naopak Akgün svým třetím gólem v soutěži výhru pojistil.

Braga doma prohrávala, když její obranu zaskočil Evjen. Malijský obránce Niakate sice vyrovnal, ale pak dostal červenou kartu a Nielsen ve čtvrté minutě nastavení početní převahu hostů využil ke vstřelení vítězné branky.

Hlavní program třetího kola je na programu ve čtvrtek, kdy bude hrát také Slavia v Bilbau a Plzeň v Soluni.

Fotbalová Evropská liga – 3. kolo:

Braga – Bödo/Glimt 1:2 (0:0)

Branky: 64: Niakate – 53. Evjen, 90.+4 Nielsen. ČK: 67. Niakate.

Galatasaray Istanbul – Elfsborg 4:3 (3:0)

Branky: 28. Icardi, 39. vlastní Pettersson, 44. Yilmaz, 83. Akgün – 53. Hult, 65. Baidoo z pen., 90.+2 Larsson.