Lovosice jsou po úspěšné předehrávce v čele extraligy

Házenkáři Lovosic porazili v předehrávce 8. extraligového kola po prohraném prvním poločase 26:21 Jičín a dostali se do čela tabulky bod před mistrovskou Karvinou. Baník má ale stejně jako třetí Brno, jež ztrácí další bod, odehráno o jedno utkání méně.

Házenkáři Lovosic a pražské Dukly
zdroj: hazenalovosice.cz

Lovosice téměř celý první poločas prohrávaly a o pauze ztrácely dva góly (12:14). Roli favorita pak Lovci splnili v druhém poločase, v jehož úvodu ztrátu smazali, a i když ještě jednou dovolili hostům srovnat na 17:17, postupně zvyšovali náskok až na konečných pět branek.

V dohrávaném utkání 2. kola, jež se v září neuskutečnilo kvůli záplavám, remizovaly Strakonice 31:31 s Kopřivnicí a v sedmém zápase sezony vymazaly nulu na svém bodovém kontě. Jihočeši dokonce sahali po výhře, o kterou je připravil šest sekund před koncem ze sedmičky svým dvanáctým gólem v zápase Marek Bukovský.