HSF System Cup 2024

Sparta si v derby pražských "S" smlsla pěti brankami na Slavii a odskočila jí v čele

V jednoznačnou záležitost ve prospěch fotbalistek Sparty se změnil šlágr 7. kola nejvyšší soutěže, v němž svěřenkyně Pavola Gregory deklasovaly rivalky ze Slavie 5:1. V tabulce jim proto se skóre 32:3 odskočily na rozdíl tří bodů.

Radost fotbalistek Sparty
zdroj: sparta.cz

Po opatrném úvodu z obou stran se ve 30. minutě trefila Franny Černá a krátce nato zdvojnásobila náskok domácích Aneta Polášková, která nekompromisně zakončila pohlednou akci letenského týmu.

Ve druhém poločase přidaly další góly Michaela Khýrová s Radkou Paulenovou, a přestože se Klára Cvrčková postarala o korekci, poslední slovo měly sparťanské fotbalistky. Střídající Natalie Beckmanová překonala Barboru Votíkovou popáté a stanovila konečný výsledek.