Krejčí vstoupil do nové sezony vítězstvím. Za Atlantu odehrál jedenáct minut

Vít Krejčí a jeho spoluhráči z Atlanty vstoupili do nové sezony NBA domácím vítězstvím 120:116 nad Brooklynem. Český reprezentant odehrál 11 minut a připsal si tři body, doskok a dvě asistence. Jasnou výhrou 139:104 na hřišti Portlandu začali hráči Golden State Warriors. Stephenu Currymu těsně unikl triple double.

Vít Krejčí (vlevo)
zdroj: ČTK / Profimedia

Krejčí začal zápas na střídačce. Nejprve ve druhé čtvrtině zkoušel trojku, míč mu ale vyskočil z obroučky. V poslední části pak vyrazil do protiútoku a v plné rychlosti zblízka přesně zakončil i přes faul soupeře a následně proměnil trestný hod. Připsal si i asistenci, pivot Onyeka Okongwu měl po ní volnou cestu do koše a zasmečoval.

Právě střídající Okongwu se stal nečekaným hrdinou zápasu, proměnil 11 ze 12 střeleckých pokusů a osobním maximem 28 body táhl Atlantu společně s tradiční oporou Trae Youngem, který zapsal 30 bodů a 12 asistencí. Na straně Brooklynu zářil Cam Thomas s 36 body. V koncovce osmi body během 18 sekund ještě zdramatizoval závěr, ale Atlanta si už výhru vzít nenechala.

Phoenix pokazil Los Angeles Clippers soutěžní premiéru v nové domácí areně poté, co vybojoval vítězství 116:113 po prodloužení. Clippers přitom ještě čtyři minuty před koncem normální hrací doby vedli o devět bodů, pak ale Phoenix šňůrou 11:0 skóre otočil. James Harden sice vrátil vedení týmu z Los Angeles, ale Kevin Durant zařídil prodloužení a v něm i díky deseti trestným hodům Suns urvali vítězství.

Philadelphia vstoupila do sezony bez dvou největších hvězd Joela Embiida a Paula George a doma bez nich nestačila na Milwaukee (109:124). Bucks táhli Janis Adetokunbo s 25 body, 14 doskoky a sedmi asistencemi a Damian Lillard s 30 body.

Dobrý týmový výkon předvedl Cleveland, který vyhrál v Torontu 136:106. Zápas se rozhodl už ve druhé čtvrtině, kdy Raptors ztráceli míč za míčem a Cavaliers je trestali z rychlých protiútoků.

Orlando ve floridském derby přehrálo Miami na jeho hřišti 116:97. Velkou zásluhu na tom měl Paolo Banchero, jenž zapsal 33 bodů a 11 doskoků. Naopak vstup do ročníku se nepovedl hvězdě Miami Jimmymu Butlerovi, skončil jen se třemi body. V bohaté kariéře se mu stalo teprve popáté, že by za alespoň 24 minut na hřišti dal tak málo bodů.

New Orleans i bez nemocného Ziona Williamsona přehrálo doma Chicago 123:111. Brandon Ingram pomohl 33 body. Postaral se i o klíčovou šňůru 13:2, kterou Pelikáni na začátku čtvrté čtvrtiny zápas rozhodli. Také Indiana ve čtvrté části přehrála Detroit a urvala výhru 115:109, otočila osmibodovou ztrátu z prvních tří čtvrtin.

Tým Charlotte zvítězil 110:105 nad Houstonem, o což se postaral zejména LaMelo Ball s 34 body, osmi doskoky a 11 asistencemi. Nejprve dal klíčovou trojku na 103:98 a pak přihrál Grantu Williamsovi na vítěznou trojku 40 sekund před koncem. Pro Balla to byl první zápas od lednového zranění kotníku.

Memphis vybojoval výhru v Utahu 126:124, v koncovce vyrovnaného duelu získal pětibodový náskok a ten uhájil. Ja Morant, který vynechal většinu minulé sezony nejprve kvůli trestu na 25 zápasů a následnému zranění ramena, se na výhře podílel 22 body a 10 asistencemi. Utahu nestačilo ani 35 bodů Lauriho Markkanena.

Výsledky NBA:

Atlanta – Brooklyn 120:116 (za domácí Krejčí 3 body, 2 asistence, 1 doskok), Detroit – Indiana 109:115, Miami – Orlando 97:116, Philadelphia – Milwaukee 109:124, Toronto - Cleveland 106:136, Houston – Charlotte 105:110, New Orleans – Chicago 123:111, Utah – Memphis 124:126, LA Clippers – Phoenix 113:116 po prodl., Portland – Golden State 104:139.