SESTŘIH: Chomutov potrápil lídra, Sokolov zvítězil až po nájezdech

V osmém kole 1. hokejové ligy se střetl první a poslední tým tabulky, Chomutov se na ledě Sokolova pokoušel o prolomení čtyřzápasové série proher a zpočátku se mu dařilo. Piráti šli v utkání do dvoubrankového vedení ve druhé třetině, domácí však zabrali a vyrovnali v závěru hrací doby na 2:2. V prodloužení gól nepadl a v nájezdech rozhodl až v 17. sérii Jakub Šedivý. Výhry v 8. kole zapsali také hokejisté Přerova, Třebíče, Litoměřic, Zlína, Kolína a pardubického béčka.

Hokejisté Chomutova
zdroj: Facebook.com/officialpiratichomutov autor: Piráti Chomutov

Sokolovský Baník natáhl vítěznou sérii na čtyři utkání a vyhrál sedmý z osmi duelů v sezoně. Piráti naopak prohráli páté utkání za sebou. Mezi 35. a 38. minutou je sice dostali do vedení 2:0 obránce Štěpán Němec a útočník Tomáš Guman, ale na druhé vítězství nakonec nedosáhli a zůstali poslední.

Ve třetí třetině totiž nejdříve snížil v přesilové hře obránce David Tureček a 93 sekund před koncem běžné hrací doby vyrovnal Štěpán Csamangó. V rozstřelu rozhodl až v 17. sérii bek Jakub Šedivý.

Sestřih utkání Sokolov – Chomutov

Vsetín ve třetím domácím duelu poprvé ztratil body. Litoměřice se dostaly do vedení v čase 31:57 díky brance Pavla Korduleho, hned za 31 sekund zvýšil Tomáš Vildumetz a v 38. minutě opět Kordule v početní výhodě upravil už na 3:0.

Domácí sice 23 sekund před druhou pauzou snížili díky Tomáši Jandusovi, ale v 58. minutě zpečetil výsledek v power play do prázdné branky obránce Dušan Žovinec.

Zlín dosáhl už na čtvrté vítězství za sebou, Poruba doma poprvé neuspěla. Berani otevřeli skóre v čase 11:14, kdy využil přesilovou hru Jakub Šlahař. V 18. minutě zvýšil Michal Gago.

Ve druhé třetině nejdříve smazali ztrátu Vojtěch Střondala a Lotyš Frenks Razgals, který se prosadil v početní výhodě, ale ve 38. minutě vrátil Zlínu vedení Jaromír Kverka. Necelých osm minut před koncem dovršil výsledek Zdeněk Sedlák.

Kolín po úvodní šňůře čtyř porážek vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů. Zvítězil doma nad Slavií 5:0, Pražané po sérii čtyř vítězství podruhé neuspěli. Dva góly vstřelil Matěj Gardoň. Brankář Jakub Soukup vychytal poprvé v sezoně čisté konto.

Pardubice B zdolaly ve svém domácím prostředí v Chrudimi 3:2 Jihlavu a po šesti porážkách podruhé za sebou zvítězily. Poprvé se jim to podařilo v běžné hrací době. V čase 57:54 o tom rozhodl Lukáš Žálčík.

Prostějov podlehl doma Třebíči 3:4 po samostatných nájezdech a připsal si šestou porážku ze sedmi duelů. Horácká Slavia zabrala po dvou prohrách díky dvěma gólům Jakuba Malého a vítěznému nájezdu Matěje Psoty.

Až v rozstřelu se rozhodl také souboj Frýdku-Místku s Přerovem a vítězství hostů 3:2 zařídil Lotyš Patriks Zabusovs.

Výsledky 8. kola první hokejové ligy

Sokolov  Chomutov 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:2, 2:0  0:0)

Branky: 48. Tureček, 59. Csamangó, rozhodující sam. nájezd J. Šedivý  35. Š. Němec, 38. Guman. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek  Maňák, Pěkný. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 935.

Frýdek-Místek – Přerov 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0  0:0)

Branky: 37. Cedzo, 55. Ostřížek  14. M. Kratochvil, 36. Číp, rozhodující sam. nájezd Zabusovs. Rozhodčí: Skopal, Grygera  Bezděk, Frais. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 1024.

Prostějov  Třebíč 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:3, 2:0  0:0)

Branky: 27. M. Tomeček, 41. Karabáček, 43. Illéš  24. a 30. Malý, 34. Vandas, rozhodující sam. nájezd Psota. Rozhodčí: Micka, Kosnar  Vašíček, Komínek. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 690.

Pardubice B  Jihlava 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky: 19. Švec, 55. T. Kaut, 58. Žálčík  19. R. Půček, 33. Cachnín. Rozhodčí: Zavřel, Pilný  Teršíp, Brož. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 350.

Vsetín  Litoměřice 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 40. T. Jandus  32. a 38. Kordule, 33. Vildumetz, 58. Žovinec. Rozhodčí: Maršálek, Rapák  Otáhal, Tvrdý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 2590.

Poruba – Zlín 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Branky: 22. Střondala, 32. Razgals  12. Šlahař, 18. Gago, 38. Kverka, 53. Z. Sedlák. Rozhodčí: Cabák, Šudoma  Smetková, Kráľ. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Diváci: 1126.

Kolín – Slavia Praha 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Branky: 12. a 33. Gardoň, 15. Pinkas, 26. P. Moravec, 56. Všetečka. Rozhodčí: Horák, Hucl  Kokrment, L. Sýkora. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Diváci: 1374.