SP ve vodním slalomu 2024

SESTŘIH: Druhý Ministrův hattrick v sezoně byl Přerovu málo, Kolín udeřil v závěru

Už sedm gólů ve třech zápasech stihl přerovský útočník Daniel Ministr, ale jeho týmu další vstřelený hattrick nestačil k bodovému zisku v utkání 5. kola první ligy proti Kolínu. Středočeši vyhráli 4:3 díky přesilovkové brance Kryštofa Langa minutu před koncem.

Daniel Ministr z Přerova
zdroj: HC Zubr Přerov autor: Tobiáš Macháček

Přerov zaznamenal první zaváhání ve svém teprve třetím duelu v ročníku. Zubrům nebyl nic platný hattrick Ministra, který nejdříve vyrovnal na 1:1 a potom i z 1:3 na 3:3. Přesně minutu před koncem zajistil Kozlům první výhru v pátém utkání v sezoně Lang, který využil početní výhodu.

Sestřih utkání Přerov – Kolín

Sokolov vedl nad Duklou v polovině úvodní části už 3:0. V přesilových hrách se prosadili Vojtěch Tomeček s Davidem Kofroněm a další gól přidal po 10 sekundách Martin Osmík. Dukla ještě v první třetině snížila díky Richardu Cachnínovi, ale ve 34. minutě se radoval v početní výhodě opět Baník po gólu Tomáše Vracovského. V závěru v oslabení při domácím risku bez brankáře skóroval opět Osmík.

Vítěz druhé nejvyšší soutěže z minulé sezony Vsetín prohrával s Třebíčí od 3. minuty, kdy se prosadil Tomáš Svoboda. V čase 17:23 zvýšil v přesilovce pěti proti třem Martin Dočekal. Vsetín ve 36. minutě snížil brankou Tomáše Janduse a po 53 sekundách třetí části vyrovnal Erik Hrňa. Domácím vrátil náskok Jakub Malý, ale ve 49. minutě vynutil prodloužení obránce Matěj Stříteský. V nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem v sedmé sérii Vítězslav Brož.

Obhájce vítězství v základní části Poruba vyhrála v Litoměřicích 2:1 v prodloužení a připsala si čtvrtou výhru z pěti utkání. Rozhodl o tom po 57 sekundách švédský obránce Wilhelm Westlund. Pro posilu Ostravanů z Karlskogy z druhé nejvyšší švédské soutěže to byla první trefa v první lize. Litoměřice neprodloužily sérii tří výher.

Druhé vítězství ze čtyř utkání oslavil Zlín, který zdolal Frýdek-Místek 4:1 a doma i podruhé uspěl. Dvěma góly to zařídil finský útočník Jesse Paukku, který ve 45. minutě v přesilovce pěti proti třem dostal Berany do vedení 2:1 a devět sekund před koncem dovršil výsledek do prázdné branky.

Na třetí výhru za sebou dosáhla pražská Slavia, která v Edenu porazila nováčka Chomutov 5:2. Shodně gólem a asistencí k tomu přispěli Vojtěch Polák a Tomáš Knotek. Dvě asistence si připsal Roman Přikryl.

Po třech porážkách uspěl Prostějov, doma zdolal poslední Pardubice B 3:2. Zařídil to 17 sekund před koncem Denis Kindl. Záložní tým Dynama jako jediný v soutěži ještě nevyhrál. Nepomohly mu ani dvě branky Františka Formánka.

5. kolo první hokejové ligy:

Jihlava – Sokolov 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Branky: 16. Cachnín – 10. a 57. Osmík, 6. V. Tomeček, 10. Kofroň, 34. Vracovský. Rozhodčí: Barek, Maršálek – Jindra, Zídek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 403.

Zlín – Frýdek-Místek 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 45. a 60. Paukku, 33. Kverka, 58. Köhler – 39. Ramik. Rozhodčí: Micka, Šico – Vašíček, Teršíp. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2160.

Přerov – Kolín 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 20., 31. a 42. Ministr – 1. Všetečka, 23. Pokorný, 29. P. Moravec, 59. K. Lang. Rozhodčí: Šudoma, Rapák – Bartoň, Tvrdý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 893.

Litoměřice – Poruba 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)
Branky: 30. Bernovský – 31. Střondala, 61. Westlund. Rozhodčí: Kostourek, Čáp – Beneš, Baxa. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 654.

Prostějov – Pardubice B 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 14. Korčák, 25. Honejsek, 60. D. Kindl – 24. a 38. Formánek. Rozhodčí: Skopal, Grygera – Maštalíř, Mikšík.Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 720.

Slavia Praha – Chomutov 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 34. V. Polák, 37. M. Beran, 44. Martin Novák, 50. Slavík, 54. T. Knotek – 28. Kadeřávek, 55. M. Tůma. Rozhodčí: Zavřel, Kosnar – Roischel, Brož. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. Diváci: 971.

Třebíč – Vsetín 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 – 0:0)
Branky: 3. Tomáš Svoboda, 18. Dočekal, 45. Malý, rozhodující sam. nájezd V. Brož – 36. T. Jandus, 41. Hrňa, 49. Stříteský. Rozhodčí: Horák, Gebauer – Komínek, Peluha. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 638.