SP ve vodním slalomu 2024

O zlatu rozhodla necelá vteřina. Austrálie slaví těsný triumf v mixštafetě

Mistrovství světa v silniční cyklistice ve švýcarském Curychu má za sebou poslední časovku. Klání smíšených družstev vyhrála australská šestice, za niž nastoupila zlatá z individuální jízdy proti chronometru Grace Brownová. Austrálie byla v cíli první o 85 setin před stříbrným Německem. Bronz získala Itálie. Český tým mixštafetu vynechal.

Dramatický závěr smíšené štafety na MS

Australský tým otočil vývoj závodu a skvělým závěrem se na posledním kilometru dostal před dosud vedoucí Německo. Motorem úspěchu byla Grace Brownová, která slaví své druhé zlato na letošním MS.

Austrálie na nejvyšší příčce mixštafety střídá Švýcarsko, které vyhrálo poslední dva ročníky. Na domácí půdě v Curychu ale nepostavilo hvězdného Stefana Künga a nakonec skončilo v poli poražených na osmém místě.

Český tým v mixštafetě nestartoval a soustředí se na další závody. Ve čtvrtek to bude silniční závod juniorů, v němž má Česko šanci na medaili díky osmnáctiletému Pavlu Šumpíkovi. Přímý přenos sledujte od 13:55 na ČT sport a ČT sport Plus.