Tipsport ELH 2024/2025

Česko má z MS první medaili. Vejvodová získala v Curychu stříbro

O první cenný kov z mistrovství světa se v Curychu postarala paracyklistka Pavlína Vejvodová, která skončila stříbrná v kategorii T1. Handbiker Patrik Jahoda dojel ve své kategorii H1 na pátém místě. Stejně skončil Jindřich Mašín (H2). Juniorskou mistryní světa v časovce se stala Britka Cat Fergusonová, která zvítězila suverénně před druhou Slovenkou Viktórií Chladoňovou. Nela Kaňkovská obsadila s dvouminutovou ztrátou 24. místo.

Pavlína Vejvodová
zdroj: Reuters

Fergusonová projela téměř 19 kilometrů dlouhou trať průměrnou rychlostí 47,34 km/h. Osmnáctiletá Britka, která má po sezoně v dresu stáje Movistar zahájit profesionální kariéru, překonala loňské druhé místo v závodě s hromadným startem. V časovce byla před rokem na MS v Glasgow desátá.

Skvělou sezonu korunovala sedmnáctiletá Chladoňová, která byla před dvěma týdny třetí v časovce na mistrovství Evropy. V srpnu získala světový titul v cross country horských kol a na únorovém mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře byla mezi juniorkami třetí.