Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Siniaková: Škoda že mi utekl začátek. Keysová si pak víc věřila

Kateřina Siniaková po vyřazení v osmifinále Roland Garros litovala špatného začátku a rychlé ztráty prvního setu. Pak se loňská semifinalistka Madison Keysová dostala do ještě větší pohody a vycházela jí agresivní hra. Naopak třiadvacetiletá Češka nehrála tak dobře, jako když vyřadila semifinalistku z Říma Marii Sakkariovou a světovou jedničku Naomi Ósakaovou.

Kateřina Siniaková
zdroj: Reuters autor: Gonzalo Fuentes

Znovu šla na kurt s vírou, že může soupeřku porazit. Zápas se ale od začátku nevyvíjel podle jejích představ.

"Myslím si, že byla škoda, že mi utekl začátek, dokázala jsem se vrátit a pak mi hnedka utekl první set. Bylo by super, kdybych změnila ten začátek. Ona když vyhrává, tak hraje líp, troufne si na víc věcí," řekla.

V první sadě Siniaková prohrávala rychle 0:3, a poté co s přispěním brejku snížila na 2:3, ztratila další tři hry za sebou. Pod tlakem čtyřiadvacetileté Američanky sama chybovala více než v předchozích dvou zápasech.

"Trochu jsem se hledala, možná zbytečně jsem chtěla něco dělat až moc. Měla bych zvládnout víc zápasů v řadě, i když ty dva byly super. Mrzí mě to. Ale nešlo to," posteskla si.

Je nám líto, video expirovalo.
Siniaková: Snažila jsem se tlačit soupeřku do delších výměn. Dělala jsem ale zbytečné chyby

Neměla pocit, že by ji nějak ovlivnilo, že před tím porazila první hráčku světového žebříčku a vítězku posledních dvou grandslamů.

"Necítila jsem úplně tlak. Samozřejmě, jak se ten zápas vyvíjel, tak jsem spokojená určitě nebyla. Většinou to bývá, že kdo porazí prvního nasazeného, tak hned vypadne v dalším kole. Tak se to potvrdilo," pousmála se.

Celkově ale své vystoupení v Paříži zhodnotila pozitivně, protože se vůbec poprvé ve dvouhře dostala do druhého týdne grandslamu.

"Snad mě to nakopne a nebude to jen takový výstřel. Teď mě čeká skok na jiný povrch. Ale určitě se cítím dobře, sebevědomě, snad to využiju nadále," řekla dvojnásobná grandslamová šampionka ve čtyřhře.

Na trávě plánuje před Wimbledonem turnaje na Mallorce a v Eastbourne. "Tráva není úplně můj oblíbený povrch, ale myslím, že se mu můžu přizpůsobit. Podle mě jsem celodvorcový hráč, mám ráda i servis volej, tak se zkusím připravit a doufám, že tam budou zas nějaké vyhrané zápasy," dodala.

Loni ve Wimbledonu těsně prohrála ve třetím kole s Italkou Camilou Giorgiovou. Pak společně s Barborou Krejčíkovu vyhrály čtyřhru.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy