Rally ČR 2024

SOUHRN 3: KOLA: Třinec s Brnem padl v nájezdech, Karlovy Vary přetlačily Spartu a Olesen sestřelil Pardubice

Bez bodu jsou hokejisté Olomouce i po třetím kole extraligy, v němž podlehli Vítkovicím 1:7. Další body nepřidala ani Sparta, která v Praze prohrála s Karlovými Vary 1:2. Až v prodloužení udolala Mladá Boleslav 2:1 Plzeň. Pardubice poprvé v sezoně ztratily, hattrickem se na jejich debaklu 1:6 v dresu Českých Budějovic podílel Dán Nick Olesen. Obhájce titulu z Třince hrál s brněnskou Kometou na svém ledě 1:1 a prohrál v samostatných nájezdech.

Třinec – Brno
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Karlovy Vary loupily v Praze

Hokejisté Karlových Varů zvítězili na ledě Sparty 2:1 a dočkali se prvních gólů i bodů v nové sezoně. Brankou a asistencí k tomu přispěl finský obránce Tarmo Reunanen. Domácí zkorigovali výsledek 71 sekund před koncem díky Kryštofu Hrabíkovi. Sparta po úvodní výhře nad mistrovským Třincem prohrála podruhé za sebou. Energie ve vzájemných zápasech uspěla potřetí v řadě.

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. K. Hrabík (Kemiläinen, Krejčík) – 34. Reunanen (Šalda, Černoch), 48. Gríger (Reunanen, Salsten). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. Diváci: 8539.

Sparta: Kořenář – Kemiläinen, Mašín, Moravčík, Mikliš, Krejčík, Irving, Kempný, T. Tomek – Hyka, R. Horák, Chlapík – K. Hrabík, O. Najman, P. Kousal – M. Forman, J. Lajunen, Salomäki – D. Vitouch, O. Hrabík, Ton. Trenér: Gross.

Karlovy Vary: Frodl – D. Mikyska, Reunanen, Jaks, D. Moravec, Šalda, Mamčics – O. Beránek, Salsten, Gríger – O. Procházka, Černoch, Jiskra – Koffer, Ilomäki, Čihař – Sapoušek, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.

Boleslav spasil v prodloužení Pavlík

Hráči Mladé Boleslavi rozhodli o své výhře až v 65. minutě, kdy v nastaveném čase uzavřel skóre Filip Pavlík. Plzeň přitom vedla – v první třetině to zařídil Rohlík. Jánošík vyrovnal až ve 34. minutě a v nastavení pak udržela Boleslav druhý bod doma. Má tak ze tří zápasů tři výhry.

BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Jánošík (Závora, Dvořáček), 65. F. Pavlík (Rekonen, Junttila) – 18. Rohlík (Zámorský, Archambault). Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:4, navíc Lakatoš – Lalancette oba 5 min. Bez využití. Diváci: 3099.

Mladá Boleslav: Furch – Čech, Pyrochta, Bernad, Havlín, F. Pavlík, Jánošík – Lakatoš, Fořt, Skalický – Doležal, Hradec, Buchtele – Rekonen, Čajka, Junttila – J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.

Plzeň: Malík – Zámorský, Malák, Merežko, Rubins, Dujsík, Kvasnička, Piskáček – Holešinský, Simon, Schleiss – Archambault, Lalancette, Lev – Rohlík, Klepiš, Söderlund – Matýs, Mertl, Urban. Trenér: Jandač.

Tahle sedmička pro Olomouc šťastná není

Marně čekají na první body v nové sezoně extraligy hokejisté Olomouce. Ti nyní dostali výprask ve Vítkovicích, kde sice dokázali snížit ve druhé třetině na 1:2, ale dalších pět gólů už skončilo v jejich brance.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Richards Bukarts (Roberts Bukarts), 23. P. Zdráhal (Bambula), 31. Claireaux, 33. Claireaux (Košťálek, Kalus), 47. Roberts Bukarts (Nellis, Richards Bukarts), 55. Yetman (Roberts Bukarts, Auvitu), 58. Kalus (Abdul) – 24. Rašner (Anděl), Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Rampír, Axman. Vyloučení: 3:7, navíc Doktor (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 4479.

Vítkovice: Klimeš – Košťálek, Percy, Demel, Auvitu, L. Kovář, Mikuš, Rašner, Marcel – Nellis, Yetman, Abdul – P. Zdráhal, Barinka, Bambula – Rihards Bukarts, Hladonik, Roberts Bukarts – Lednický, Claireaux, Kalus. Trenér: Bruk.

Olomouc: J. Sedláček – Ondrušek, T. Černý, Sirota, A. Rutar, Řezníček, Švršek, Škůrek – J. Káňa, P. Musil, Orsava – Plášek, Kusko, Navrátil – Fridrich, Nahodil, Kohout – Kunc, Anděl, Doktor. Trenér: J. Tomajko.

Liberci vystřelil v nájezdech výhru Flynn

Hradec Králové má první bod, když v přetlačované s Libercem padl až v samostatných nájezdech. V nich byl jediným střelcem hostující Flynn. V základní hrací době i v prodloužení skončil zápas 3:3.

Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Pour (Miškář, Šťastný), 40. Pláněk (Freibergs, R. Pavlík), 44. Perret (Tamáši) – 11. Melancon (Lantoši, Flynn), 23. J. Vlach (Faško-Rudáš), 46. Lantoši, rozhodující sam. nájezd Flynn. Rozhodčí: Kika, Květoň – Hynek, Dědek. Vyloučení: 3:6, navíc Pláněk (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3589.

Hradec Králové: Škorvánek – Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Bučko – Batna, Estephan, Perret – Jergl, Miškář, R. Pavlík – Šťastný, Tamáši, Dmowski – Pour, Štohanzl, A. Novotný – Chalupa. Trenér: T. Martinec.

Liberec: Kváča – Krutil, M. Ivan, Melancon, Aubrecht, T. Galvas, Derner, Petrovický – Faško-Rudáš, Filippi, Ryšavý – Lantoši, A. Musil, Flynn – Kelly Klíma, Jansa, J. Vlach – Peterek, Petrovský, Handl. Trenér: Pešán.

Kladno v Litvínově sahalo po bodech marně

Litvínov sice vedl gólem Sandberga, ale Pytlík a Pietroniro ve druhé třetině otočili skóre ve prospěch hostů. Ovšem v poslední části hry zařídili všechny body pro domácí trefami Ondřej Kaše a Sukeř.

HC Verva Litvínov –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Rytíři Kladno 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Sandberg (McIsaac, Hlava), 49. O. Kaše (D. Kaše), 57. Sukeľ (Zile, Koblasa) –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 25. Pytlík (Smoleňák, Hanousek), 34. Pietroniro (Hults). Rozhodčí: Pražák, Mejzlík –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Frodl, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Diváci: 5577.

Litvínov: M. Tomek –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ D. Zeman, Czuczman, McIsaac, Zile, Polášek, Hrádek, Baláž –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ O. Kaše, D. Kaše, Hlava –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Pekař, Gut, Maštalířský –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Havelka, Jurčík, Berka. Trenér: Mlejnek.

Kladno: Lukeš –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Pietroniro, Hanousek, Nemčík, R. Jeřábek –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ M. Procházka, Hults, Tralmaks –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Jarůšek, Melka, Smoleňák –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Jágr, Filip, Pytlík –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ J. Strnad, O. Bláha, P. Straka. Trenér: Čermák.

Budějovice zaskočily favorita

Pardubice bez několika opor přijely do Budějovic jako favorit, ale v zápase to tak nevypadalo. Největší zásluhu na tom měl norský hokejista Olesen, který nastřílel hostům tři góly.

Banes Motor České Budějovice –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ HC Dynamo Pardubice 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Olesen (Pech), 13. M. Beránek (F. Přikryl, Kubík), 16. Olesen, 21. Olesen (Pech, O. Kovařčík), 43. Valský (Kašlík, Kachyňa), 55. Koláček (Reilly) –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 20. Smejkal (M. Kaut, Červenka). Rozhodčí: Jaroš, Šindel –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Lhotský, Hnát. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváků: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Strmeň –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Kachyňa, M. Doudera, Reilly, Štencel, Kubíček, Pýcha –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Gulaš, Kondelík, Ordoš –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Olesen, Pech, O. Kovařčík –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Kubík, F. Přikryl, M. Beránek –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Valský, Koláček, Kašlík. Trenér: Čihák.

Pardubice: Will (21. Vomáčka) –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Čerešňák, Hájek, Houdek, T. Dvořák, D. Musil, Vála, od 41. navíc Švec –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ M. Kaut, Červenka, Smejkal –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Herčík, Kousal, Radil –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Vondráček, Poulíček, Mandát –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Lichtag, Rákos, Pochobradský. Trenér: Zadina.

Mistr doma s Kometou padl v nájezdech

Třinec s Kometou prohrával v 15. minutě, kdy se v přesilovce trefil Zaťovič. Ve 35. minutě vyrovnal také v přesilové hře svým prvním gólem v extralize Francouz Addamo. Zápas tak v základní hrací době i v prodloužení také skončil. Rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž byli lepší hosté, za které proměnil rozhodující nájezd už v první sérii Adam Zbořil. Kometa vyhrála venku i druhý zápas sezony.

HC Oceláři Třinec –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ HC Kometa Brno 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Addamo (Vrána, Sikora) –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 15. Zaťovič (Ščotka, H. Zohorna), rozhodující sam. nájezd A. Zbořil. Rozhodčí: Obadal, Šír –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Lederer, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 4279.

Třinec: Kacetl –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mrtka, Marinčin –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Hudáček, Cienciala, Daňo –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Kurovský, Vrána, Nestrašil –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Addamo, Sikora, Teplý –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Hrehorčák, Čacho, Dravecký –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Roman. Trenér: Moták.

Brno: Postava –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Ščotka, Bartejs, Holland, Beaudin, Ďaloga, Gulaši –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Flek, Cingel, H. Zohorna –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Říčka, J. Kos, Zaťovič –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Konečný, Kollár, Jedlička. Trenér: Pokorný.