Svět motorů

Motor porazil ve školním zápase Karlovy Vary, prodloužení rozhodl Olesen

České Budějovice vyhrály na ledě Karlových Varů 2:1 v prodloužení a připsaly si první úspěch na kluzištích soupeřů v sezoně. Zápas v KV aréně byl věnovaný žákům a studentům základních a středních škol v regionu a začal netradičně ve 12:00.

Mladí fanoušci Karlových Varů
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Skóre otevřel v 6. minutě Harris, jenž usměrnil Cibulkovu přihrávku za Frodlova záda. Domácí neproměnili pětiminutovou přesilovku a následně ani dvojnásobnou početní výhodu, v polovině základní hrací doby ale obránce Mikyska vyrovnal. Jihočeši byli aktivnější, druhý gól ale do konce základní hrací doby nedali. Prodloužení rozhodl už po 22 sekundách dánský útočník Olesen.

Energie Karlovy Vary – Motor České Budějovice 1:2 v prodloužení (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. D. Mikyska (Jiskra) – 6. Harris (Cibulka, Vráblík), 61. N. Olesen (Štencel). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Gerát, Blažek. Vyloučení: 5:2, navíc Reilly (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5520.