První lize vévodí Zlín před Vsetínem, Chomutov poprvé v sezoně uspěl za tři body

Zlín zvítězil ve 13. kole první ligy v Chrudimi nad Pardubicemi B 4:3 a drží si díky deváté výhře za sebou v čele tabulky náskok tří bodů. Druhý Vsetín porazil Jihlavu v jejím azylu v Pelhřimově 7:3. Po sérii devíti porážek zabral nováček Chomutov, který zdolal doma Prostějov 2:0 a dostal se z posledního místa o bod právě před Jestřáby.

Hokejisté Zlína
zdroj: x.com/hokejzlin

Zlín v Chrudimi prohrával po 134 vteřinách po brance Adama Fialy, góly v 17. a 29. minutě však otočil skóre Jakub Šlahař.

V polovině utkání zvýšil Ukrajinec Stanislav Sadovikov na 3:1, v 37. minutě zkorigoval stav Lukáš Žálčík, ale 47 sekund před koncem druhé části se prosadil opět Sadovikov.

V čase 46:29 dostal záložní tým Dynama na kontakt v přesilové hře Tomáš Kaut, ale druhou porážku za sebou po sérii pěti výher domácí neodvrátili.

Obhájce triumfu v základní části Poruba vyhrála ve Frýdku-Místku 4:2 a po šňůře pěti porážek zvítězila podruhé za sebou.

Domácí sice dvakrát vedli, ale v 37. minutě dal vítězný gól Michal Vachovec a Poruba následně zpečetila výsledek při hře Frýdku bez brankáře.

Sestřih utkání Frýdek-Místek – Poruba

Piráty dostal v duelu dvou nejhorších týmů dosavadního průběhu sezony do vedení v čase 12:25 v přesilovce pěti proti třem Dominik Sklenář a v 34. minutě uspěl v klasické početní výhodě Darek Hejcman. Gólman Michael Petrásek vychytal poprvé v sezoně čisté konto.

Prostějov prohrál poosmé v řadě a z toho popáté pod vedením dočasného dua trenérů Ivo Peštuky a Lukáše Majera, které nahradilo odvolaného Martina Janečka.

Vsetín si připsal čtvrtou výhru z posledních pěti utkání a ukončil třízápasovou vítěznou sérii Dukly. Povedlo se mu to přesto, že v 16. minutě prohrával po gólech Lotyše Patrikse Ozolse a dalšího obránce Filipa Dundáčka už 0:2.

Obrat rozjel v oslabení Pavel Klhůfek. Mezi 21. a 34. minutou otočili stav na 5:2 Vít Jonák gólem v přesilovce, Šimon Jenáček, Tomáš Bláha a Štěpán Bláha, který skóroval v oslabení.

Ještě ve druhé třetině snížil v početní výhodě Radim Toman, ale v závěrečném dějství za Valachy skórovali ještě Matyáš Dědek a Šťěpán Matějček, který dal už třetí gól Vsetína v oslabení v utkání.

Sokolov musel duel s Kolínem otáčet a oslavil teprve druhou výhru z posledních pěti utkání. Kozlové otevřeli skóre v čase 5:07 díky Janu Klozovi. V 25. minutě vyrovnal Otakar Šik a necelé čtyři minuty před koncem rozhodl obránce Radim Šalda.

Slavia oslavila pátou výhru za sebou, hattrickem ji zařídil útočník Martin Novák. Pražané ale dvakrát doháněli ztrátu. Litoměřice dostal v Edenu po 11 minutách hry do vedení v oslabení Australan Kale Costa.

Slavia ve druhé třetině odpověděla díky brance Tomáše Knotka v přesilové hře, ale Stadion poslali do dvoubrankového náskoku Jan Bernovský a Pavel Kordule. Ve 48. minutě Novák dvěma trefami za 20 sekund smazal ztrátu a v čase 62:50 také rozhodl.

Přerov zdolal Třebíč 5:2 a dosáhl teprve na druhu výhru z posledních pěti zápasů. Horácká Slavia počtvrté za sebou nebodovala. Dvěma góly a jednou asistencí se podepsal pod úspěch Zubrů Daniel Ministr.

První hokejová liga – 13. kolo:

Slavia – Litoměřice 4:3 v prodloužení (0:1, 1:2, 2:0 – 1:0)
Branky: 48., 48. a 63. Martin Novák, 25. T. Knotek – 11. Costa, 26. Bernovský, 32. Kordule. Rozhodčí: Bejček, Petružálek – Kokrment, Pěkný. Vyloučení: 1:3, navíc Veber – Tomov oba 5 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1078.

Jihlava – Vsetín 3:7 (2:1, 1:4, 0:2)
Branky: 13. Ozols, 16. Dundáček, 38. R. Toman – 18. Klhůfek, 21. Jonák, 27. Š. Jenáček, 29. Šmerha, 34. Š. Bláha, 42. Dědek, 52. Matějček. Rozhodčí: Hucl, Maršálek – Malý, Maňák. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 1048.

Frýdek-Místek – Poruba 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 7. Kucsera, 25. Haas – 18. Christov, 25. Westlund, 37. Vachovec, 59. Kotala. Rozhodčí: Zavřel, Šico – Peluha, Hanzlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 1125.

Sokolov – Kolín 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 25. O. Šik, 57. Šalda – 6. J. Kloz. Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Kotlík, Augusta. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 537.

Přerov – Třebíč 5:2 (0:1, 5:1, 0:0)
Branky: 36. a 40. Ministr, 23. Zabusovs, 37. Hryciow, 38. Mácha – 17. Tomáš Svoboda, 40. Vandas. Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Kráľ, Bezděk. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 894.

Pardubice B – Zlín 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky: 3. A. Fiala, 37. Žálčík, 47. T. Kaut – 17. a 29. Šlahař, 30. a 40. Sadovikov. Rozhodčí: Skopal, Jechoutek – Polák, Brož. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 354.

Chomutov – Prostějov 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 13. D. Sklenář, 38. Hejcman. Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Juránek, Baxa. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 1953.