SP horských kol 2024

SESTŘIH: Frýdek-Místek si pomohl v Litoměřicích povedeným závěrem, zlínští Berani přetlačili Kolín

Po dvou porážkách Frýdek-Místek zabral a v 6. kole první ligy zvítězil na ledě Litoměřic 3:2. Hosté prohrávali 0:1, ale ve třetí třetině rozhodli o výhře Tomáš Šilar a Adam Cedzo. Zlín v gólové přestřelce přetlačil Kolín 5:3, Jihlava si poradila s Chomutovem po výsledku 5:2. Tabulku dál vede Sokolov po výhře 3:1 nad Přerovem.

Hokejisté Litoměřic
zdroj: ČT4 autor: Karolína Štolcová

Hokejisté Sokolova vyhráli v 6. kole první ligy doma nad Přerovem 3:1 a drží se v čele tabulky o bod před druhou Porubou a třetím Vsetínem, který má ale ještě jeden zápas k dobru. Poruba zdolala Třebíč 2:0 a Vsetín také před vlastním publikem zvítězil nad Prostějovem 5:3.

Sokolovský Baník oslavil pátou výhru ze šesti duelů v nové sezoně. Neuspěl jen ve 4. kole doma s Třebíčí (3:4). K úspěchu nad Přerovem si pomohl dvěma využitými přesilovými hrami.

První zužitkoval 78 sekund před koncem první třetiny Jan Kern a otevřel skóre. V 38. minutě zvýšil obránce Lukáš Pulpán. V čase 44:40 sice vykřesal Zubrům naději Joshua James Mácha, ale za necelé tři minuty pečetil výsledek v početní výhodě pěti proti třem Otakar Šik.

Poruba, která obhajuje triumf v základní části, uspěla také popáté v ročníku a dosáhla na výhru potřetí za sebou. V čase 34:15 dostal Ostravany do vedení Vojtěch Střondala a v 51. minutě přidal pojistku švédský obránce August Nilsson. Letní posila z polského Tychy v šestém utkání v první lize poprvé skórovala. Brankář Ondřej Bláha udržel díky 25 úspěšným zákrokům svou první nulu v sezoně.

Šampion druhé nejvyšší soutěže z minulého ročníku Vsetín si spravil chuť po první ztrátě, kterou utrpěl po středeční porážce v Moravských Budějovicích s Třebíčí 3:4 po samostatných nájezdech. Dvěma góly se na vítězství Valachů podílel Tomáš Šmerha a tři body za góly a dvě asistence si připsal obránce Šimon Jenáček. Prostějov prohrál čtvrtý z posledních pěti duelů.

Čtvrtou výhrou v řadě potvrdila formu pražská Slavia, která vyhrála v Chrudimi nad Pardubicemi B 3:2 v prodloužení. V čase 62:46 o tom rozhodl svým druhým gólem v zápase Lukáš Strnad. Slavia se tak drží na 4. pozici, záložní tým Dynama je poslední. Jako jediný se ještě nedočkal vítězství a získal teprve druhý bod.

Zlín vyhrál v Kolíně 5:3 a na třetí pokus poprvé v sezoně bodoval venku. Doma byli Berani ze dvou zápasů stoprocentně úspěšní. V Kolíně sice ztratili vedení 1:0 i 3:1, ale v 50. minutě rozhodl ukrajinský útočník Stanislav Sadovikov a 25 sekund před koncem pečetil výsledek při power play do prázdné branky finský bek Aleksi Salonen.

Druhého vítězství v sezoně se dočkala Jihlava, která ve svém azylu v Pelhřimově porazila nováčka Chomutov 5:2. Třemi body za dvě branky a jednu přihrávku k tomu přispěl Matouš Menšík a dvakrát skóroval za Duklu také Tomáš Havránek. Piráti prohráli potřetí za sebou.

Frýdek-Místek vyhrál v Litoměřicích 3:2 díky vítězné trefě Adama Cedza z 54. minuty.

Sestřih utkání Litoměřice – Frýdek-Místek

6. kolo první hokejové ligy:

Kolín – Zlín 3:5 (0:1, 3:2, 0:2)
Branky: 23. Skořepa, 36. Gardoň, 37. J. Kloz – 5. Kverka, 25. P. Holík, 26. Válek, 50. Sadovikov, 60. Salonen. Rozhodčí: Wagner, Gebauer – Maštalíř, Roischel. Vyloučení: 4:4, navíc P. Sedláček (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1051.

Poruba – Třebíč 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 35. Střondala, 51. Nilsson. Rozhodčí: Skopal, Hucl – Mikšík, Vašíček. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 923.

Jihlava – Chomutov 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 23. a 50. T. Havránek, 28. a 50. Menšík, 4. Pořízek – 27. Tadeáš Svoboda, 51. Fronk. Rozhodčí: Šudoma, Rapák – Komínek, Smetková. Vyloučení: 4:7, navíc L. Mareš (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 585.

Vsetín – Prostějov 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: 17. a 54. Šmerha, 26. Stříteský, 26. Š. Jenáček, 36. Rob – 10. Illéš 27. J. Veselý, 60. Jiránek. Rozhodčí: Cabák, Šico – Hanzlík, Frais. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 2534.

Litoměřice – Frýdek-Místek 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 13. Pavlák, 53. Vráblík – 31. Svačina, 50. Šilar, 54. Cedzo. Rozhodčí: Zavřel, Kosnar – Kokrment, Hradil. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 700.

Pardubice B – Slavia Praha 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)
Branky: 11. Žálčík, 59. Rouha – 29. a 63. L. Strnad, 48. Havrda. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Jindra, Polák. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 330.

Sokolov – Přerov 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 19. Kern, 38. Pulpán, 48. Šik – 45. Mácha. Rozhodčí: Valenta, Micka – Malý, Baxa. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0.