Kooperativa NBL 2024/2025

Necid dvěma góly nasměroval Žižkov k výhře nad Opavou, Vlašim přestřílela rezervu Ostravy

Žižkov se ve druhé lize dočkal po šesti týdnech výhry, když v 11. kole jasně přehrál 4:1 Opavu. Dvě branky a asistenci si připsal bývalý reprezentační útočník Tomáš Necid, který v sezoně skóroval už osmkrát a osamostatnil se v čele tabulky kanonýrů. Vlašim zdolala doma 3:2 rezervu Baníku Ostrava. Slezané prohráli pošesté za sebou a zůstávají poslední.

Tomáš Necid se raduje se spoluhráči
zdroj: facebook.com/fkvz1903

Žižkov rozhodl třemi brankami v rozmezí 10 minut v prvním poločase. Necid nejprve přihrál na gól Hönigovi a poté se sám dvakrát prosadil.

V 31. minutě dorazil do sítě sražený pokus a za další dvě minuty z malého vápna zvýšil střelou pod břevno už na 3:0.

Blatný za polovinou druhého dějství snížil, ale poté byl vyloučen opavský Papalelé a ve čtvrté minutě nastavení využil přesilovku Toula.

Sestřih a ohlasy utkání Žižkov – Opava

Ostravané vyhráli první poločas zásluhou Jaroňovy brzké branky, Středočeši ale po trefách Lehkého a Hodka skóre otočili.

Na začátku nastavení znovu vyrovnal hlavou Kašpárek, ve třetí minutě nastavení rozhodl druhým zásahem v utkání Lehký.

Dvaadvacetiletý útočník se prosadil ve čtvrtém duelu po sobě a se šesti góly se dotáhl do čela tabulky střelců.

Vlašim si připsala třetí výhru v ročníku a doma uspěla podruhé za sebou. Ostrava venku nebodovala potřetí v řadě.

11. kolo druhé fotbalové ligy:

Vlašim – Ostrava B 3:2 (0:1)
Branky: 58. a 90.+3 Lehký, 83. Hodek – 5. Jaroň, 90.+1 Kašpárek. Rozhodčí: J. Beneš – Hádek, A. Beneš. Bez karet. Diváci: 309.

Žižkov – Opava 4:1 (3:0)
Branky: 31. a 33. Necid, 23. Hönig, 90.+4 Toula – 71. Blatný. Rozhodčí: Starý – Matoušek, Ježek. ŽK: Fišl, Hönig, Petrák, Gembický, Melichar – Čejka. ČK: 84. Papalelé (Opava). Diváci: 1070.