EURO 2024 Německo

SOUHRN: Baník zdemoloval Slovácko, zvítězila i Slavia. Sparta jen remizovala

Absolutním debaklem skončilo poslední utkání letošní sezony pro Slovácko. Proti Baníku Ostrava dohrávali v devíti a padli 0:6. Suverénní výkon předvedli i fotbalisté pražské Slavie, kteří si poradili s Mladou Boleslaví 4:0. Sparta se s úspěšnou sezonou rozloučila remízou s Viktorií Plzeň.

Baník Ostrava – Slovácko 6:0

Slovácku se závěrečné utkání sezony vůbec nepovedlo. Již v 26. minutě obrdžel červenou kartu Ondřej Mihálik. Baník vzápětí po gólech Ewertona a Filipa Kubala šel do vedení. Slovácko ani do druhé poloviny nevstoupilo šťastně a od 62. minuty zápas dohrávalo po vyloučení Pavla Jurošky v devíti. Baník bez problémů oslabeného soupeře převálcoval konečným výsledkem 6:0. Konečné čtvrté místo znamená pro Baník kvalifikaci Evropské konferenční ligy a po čtrnácti letech si tak ostravští zahrají evropské poháry.

Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 6:0 (3:0)

Branky: 28. z pen. a 50. Ewerton, 30. a 36. Kubala, 71. Tanko, 78. Kpozo. Rozhodčí: Machálek – Nádvorník, Kubr – Berka (video). ŽK: Ndefe, Buchta (oba Ostrava). ČK: 26. Mihálik, 62. P. Juroška (oba Slovácko). Diváci: 10.190.

Ostrava: Letáček – Ndefe (66. J. Juroška), Frydrych, Pojezný, Kpozo – Boula (78. Grygar), Rigo - Buchta (66. Rusnák), Klíma (66. Šín), Ewerton – Kubala (66. Tanko). Trenér: Hapal.
Slovácko: Heča – Blahút, Hofmann, Kalabiška (89. Holásek), Holzer – Trávník (74. Novotný), Havlík (86. Novák) – Mihálik, Kim Sung-pin (46. Reinberk), P. Juroška – Kvasina (46. Vecheta). Trenér: Baránek.

Slavia Praha – Mladá Boleslav 4:0

Slavia vstoupila do utkání aktivněji a již v šestnácté minutě slavila po trefě Václava Jurečky. Gól byl po přezkoumání kvůli podezření z ofsajdového postavení rozhodčími uznán. Do dvoubrankového vedení pak Pražany poslal Ondřej Zmrzlý. Boleslavští marně hledali cestu k ohrožení slávistické branky a po trefě Lukáše Provoda v 78. minutě již bylo o vítězi definitivně rozhodnuto. Sladkou tečku za uplynulou sezonou pak v 89. minutě udělal Christos Zafeiris, který upravil skóre na konečných 4:0.

Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 4:0 (2:0)

Branky: 16. a 78. Jurečka, 27. Zmrzlý, 89. Zafeiris. Rozhodčí: Radina – Paták, Pochylý – Rouček (video). ŽK: Suchý (Boleslav). Diváci: 16.718.

Slavia: Mandous – Holeš, Ogbu, Zima – Douděra (82. Tecl), Ševčík (71. Zafeiris), Oscar, Zmrzlý (71. Diouf) – Jurečka, Jurásek (62. Provod) – Chytil (62. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

M. Boleslav: Trmal – Kostka, Suchý, Král, Suchomel (61. Fulnek) – Sakala, Žitný (84. Solomon) – Kušej (61. Fila), Mareček (61. Matějovský), Vaníček (46. Jawo) – Hilál. Trenér: Holoubek.

Sparta Praha – Viktoria Plzeň 1:1

Sparta, která již obhájila titul a po středeční výhře ovládla i domácí pohár, se s letošním ročníkem rozloučila remízou. I přesto se Spartě podařilo ziskem 87 bodů překonat rekord soutěže, jenž doposud držela Slavia, která v ročníku 2020/2021 nasbírala za 34 kol 86 bodů.

Sparta Praha – Viktoria Plzeň 1:1 (1:0)

Branky: 45.+1 Zelený – 71. Chorý. Rozhodčí: Všetečka – Machač, Dobrovolný – Kvítek (video). ŽK: Preciado – Hejda. Diváci: 17.138.

Sparta: Vindahl – Vitík, Krejčí (79. Panák), Zelený – Preciado, Solbakken, Sadílek (79. P. Vydra), Ryneš (79. Pešek) – Birmančevič, Haraslín (61. Karabec) – Kuchta (72. Olatunji). Trenér: Priske.
Plzeň: Jedlička – Hejda, Dweh, Havel – Cadu, Kalvach, Červ, Mosquera (46. Hranáč) – Jirka (62. Kliment), M. Vydra – Metsoko (46. Chorý). Trenér: Koubek.