Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Česká nejvyšší soutěž má nové jméno: ePojisteni.cz liga

Praha - První česká fotbalová liga před začátkem nové sezony přece jen sehnala sponzora. Elitní česká soutěž tak začne novou sezonu s novým, poněkud krkolomným názvem ePojisteni.cz liga. Smlouva je uzavřena na dva roky, FAČR ani Ligová fotbalová asociace neuvedly, jakou částku za partnerství obdrží.

Předseda FAČR Miroslav Pelta a místopředseda Dušan Svoboda
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Detailní informace kolem financí nezveřejňujeme. Je to však v intencích dřívějších kontraktů," řekl předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda. Společnost Synot údajně dávala ročně do ligy 60 milionů korun.

ePojisteni.cz je třetí firmou, jejíž jméno liga nese. Od roku 1997 do roku 2014 byl titulárním partnerem pivovar Gambrinus, poslední dvě sezony pak společnost Synot, která se rozhodla spolupráci předčasně ukončit kvůli vyššímu zdanění hazardu.

Internetový vyhledávač pojištění tak po dvou letech nahradil v názvu loterijní společnost Synot. Nepotvrdilo se tak, že by nejvyšší česká soutěž poprvé po 19 letech začala bez sponzora v názvu.

Ještě na začátku června předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta řekl, že to vypadá, že sponzorem ligy bude čínská firma. "Jednání s čínským partnerem pokračují, ale tady byla konkrétní a lukrativní nabídka. My jsme cítili, že ePojisteni.cz je ta správná a transparentní firma, kterou nebude nikdo zpochybňovat," řekl Pelta.

Je nám líto, video expirovalo.
Česká nejvyšší soutěž se nově jmenuje epojisteni.cz liga

"Je to ryze česká společnost. Největší prodejce povinného ručení. Takže je to silná firma, která navíc ještě roste. Jak říká můj syn, když to má na začátku e, tak je to internet a to je dobré. Věřím, že jsme získali firmu, která pomůže zvýšit důvěryhodnost ligy. Cítím, že mají chuť se na rozvoji českého fotbalu podílet," dodal Pelta.

Ke vstupu do fotbalu ředitele společnosti ePojisteni.cz Dušana Šenkypla přesvědčilo osamostatnění profesionálních soutěží od FAČR. "První aktivita byla z naší strany. Rosteme, jsme stále více vidět, ale řešili jsme, jak to ještě více posunout. Základna fotbalu je pro nás velmi zajímavá a samostatnost ligy byla pro nás impulzem. Přišlo nám, že je správný čas na to nabídnout pomoc jako subjekt, který si zakládá na transparentnosti a který nemá vazby na velké firmy," vysvětlil.

ePojisteni.cz se však chce soustředit i na podporu mládežnického fotbalu a je připraveno nabízet své služby i samotným fotbalistům, aby nepřepláceli pojistky.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články