EURO 2024 Německo

Hokejbalisté v utkání o první místo skupiny MS vyškolili USA

Čeští hokejbalisté v přímém souboji o první místo základní skupiny A2 na světovém šampionátu ve švýcarském Vispu přehráli výběr USA hladce 6:0. Svým druhým hattrickem se blýskl útočník Jan Čejka. Svěřenci trenéra Jiřího Mašíka, kteří obhajují stříbro z roku 2022 z kanadskéo Lavalu, zjistí svého čtvrtfinálového soupeře podle dalšího vývoje turnaje.

Hokejbalisté na MS postoupili ze skupiny z prvního místa

Češi po výhrách po samostatných stříleních nad domácím Švýcarskem a nad Finskem ztráceli na USA bod a potřebovali k posunu na první místo zvítězit. V čase 7:21 jim zařídil vedení Martin Kruček a osm sekund před první pauzou zvýšil Čejka. Ve 23. minutě upravil Matyáš Bláha na 3:0 a brankáře Roberta Snydera vystřídal Andrew Carter.

Toho ještě v závěrečné třetině překonali dvakrát Čejka a jednou Jakub Laurinc. Čejka si polepšil na 10 bodů za osm branek a dvě asistence ze čtyř.

"Jdeme dál, je to prostě jenom vítězství ve skupině. Vzhledem k dnešnímu výkonu si ho ale ceníme," řekl trenér Mašík. Češi nastoupí do čtvrtfinálového duelu ve čtvrtek.

Česko – USA 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Branky: 15., 36. a 41. Čejka, 8. Kruček, 23. Bláha, 40. Laurinc.