Buly - debata expertů

Titul číslo 6. Kert Team rozhodl finále proti Letohradu

Svůj šestý extraligový titul slaví hokejbalisté Kert Parku. Ti ve čtvrtém finále porazili Letohrad 3:1 a stejným poměrem ovládli i celou sérii.

Hokejbalisté Kert Parku
zdroj: facebook.com/HCKERTParkPraha autor: Michal Pěch

Už před rokem Pražané překonali výkony Ústí nad Labem (1991 až 1994) a Mladé Boleslavi (2000 až 2004), které dosáhly na čtyři triumfy v řadě. Kert Park se vyrovnal se šesti druhému nejúspěšnějšímu Kladnu a příští rok může útočit na vyrovnání rekordu Ústí nad Labem, které dosáhlo na zlato osmkrát. Letohrad dosáhl díky stříbru na historický úspěch.

Kert Park po domácích výhrách 5:4 a 4:0 v sobotu první mečbol neproměnil a prohrál 2:6. Dnes už mohl slavit. Už v šesté minutě vedl díky brankám Tomáše Wróbela a Dalimila Zvonka 2:0. V čase 10:18 sice snížil Jan Bečka, ale 73 sekund před konce druhé třetiny vrátil hostům dvoubrankový náskok Petr Danko. V 39. minutě pečetil výsledek Tomáš Lhota.

Cenu Libora Topolánka pro nejužitečnějšího hráče play-off získal stejně jak loni útočník Zvonek z mistrovského týmu, který byl s 19 body za šest branek a 13 asistencí z 11 zápasů i nejproduktivnějším hráčem.

Finále play-off hokejbalové extraligy – 4. zápas:

Letohrad – Kert Park Praha 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Branky: 11. Bečka – 3. Wróbel, 6. Zvonek, 29. Danko, 39. T. Lhota. Konečný stav série: 1:3.