Španělský Superpohár 2024

ŽIVĚ: Třinec – Brno 1:1. Vítkovice deklasovaly Olomouc, K. Vary přetlačily Spartu a Boleslav Plzeň

Bez bodu jsou hokejisté Olomouce i po třetím kole extraligy, v němž podlehli Vítkovicím 1:7. Další body nepřidala ani Sparta, která v Praze prohrála s K. Vary 1:2. Až v prodloužení udolala Mladá Boleslav 2:1 Plzeň. Obhájce titulu v hokejové extralize si po porážce v Praze se Spartou spravil náladu ve druhém kole, když na svém ledě porazil České Budějovice. Nyní opět před svými fanoušky hraje s brněnskou Kometou, která je na tom podobně a po porážce doma s Libercem přivezla všechny body z Hradce Králové. Brno přivedl do vedení v 15. minutě v přesilovce Zaťovič. Ve 35. minutě vyrovnal první gólem v extralize Francouz Addamo. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na ČT sport i ČT sport Plus.

ŽIVĚ: Třinec – Brno

Karlovy Vary loupily v Praze

Hokejisté Sparty narazili s Karlovými Vary, které v Praze daly první gól v 34. minutě, kdy se trefil Reunanen, a ve 48. přidal druhý gól Griger. Za Spartu snížil až v 59. minutě Kryštof Hrabík.

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 59. K. Hrabík (Kemiläinen, Krejčík) – 34. Reunanen (Šalda, Černoch), 48. Gríger (Reunanen, Salsten). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – J. Svoboda, Klouček. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. Diváci: 8539.

Sparta: Kořenář – Kemiläinen, Mašín, Moravčík, Mikliš, Krejčík, Irving, Kempný, T. Tomek – Hyka, R. Horák, Chlapík – K. Hrabík, O. Najman, P. Kousal – M. Forman, J. Lajunen, Salomäki – D. Vitouch, O. Hrabík, Ton. Trenér: Gross.

Karlovy Vary: Frodl – D. Mikyska, Reunanen, Jaks, D. Moravec, Šalda, Mamčics – O. Beránek, Salsten, Gríger – O. Procházka, Černoch, Jiskra – Koffer, Ilomäki, Čihař – Sapoušek, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.

Boleslav spasil v prodloužení Pavlík

Hráči Mladé Boleslavi rozhodli o své výhře až v 65. minutě, kdy v nastaveném čase uzavřel skóre Filip Pavlík. Plzeň přitom vedla - v první třetině to zařídil Rohlík. Jánošík vyrovnal až ve 34. minutě a v nastavení pak udržela Boleslav druhý bod doma.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Jánošík (Závora, Dvořáček), 65. F. Pavlík (Rekonen, Junttila) - 18. Rohlík (Zámorský, Archambault). Rozhodčí: Ondráček, Pilný - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:4, navíc Lakatoš - Lalancette oba 5 min. Bez využití. Diváci: 3099.

Mladá Boleslav: Furch - Čech, Pyrochta, Bernad, Havlín, F. Pavlík, Jánošík - Lakatoš, Fořt, Skalický - Doležal, Hradec, Buchtele - Rekonen, Čajka, Junttila - J. Stránský, Závora, Dvořáček. Trenér: Král.

Plzeň: Malík - Zámorský, Malák, Merežko, Rubins, Dujsík, Kvasnička, Piskáček - Holešinský, Simon, Schleiss - Archambault, Lalancette, Lev - Rohlík, Klepiš, Söderlund - Matýs, Mertl, Urban. Trenér: Jandač.

Tahle sedmička pro Olomouc šťastná není

Marně čekají na první body v nové sezoně extraligy hokejisté Olomouce. Ti nyní dostali výprask ve Vítkovicích, kde sice dokázali snížit ve druhé třetině na 1:2, ale dalších pět gólů už skončilo v jejich brance.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Richards Bukarts (Roberts Bukarts), 23. P. Zdráhal (Bambula), 31. Claireaux, 33. Claireaux (Košťálek, Kalus), 47. Roberts Bukarts (Nellis, Richards Bukarts), 55. Yetman (Roberts Bukarts, Auvitu), 58. Kalus (Abdul) – 24. Rašner (Anděl), Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Rampír, Axman. Vyloučení: 4:7, navíc Doktor (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 4479.

Vítkovice: Klimeš – Košťálek, Percy, Demel, Auvitu, L. Kovář, Mikuš, Rašner, Marcel – Nellis, Yetman, Abdul – P. Zdráhal, Barinka, Bambula – Rihards Bukarts, Hladonik, Roberts Bukarts – Lednický, Claireaux, Kalus. Trenér: Bruk.

Olomouc: J. Sedláček – Ondrušek, T. Černý, Sirota, A. Rutar, Řezníček, Švršek, Škůrek – J. Káňa, P. Musil, Orsava – Plášek, Kusko, Navrátil – Fridrich, Nahodil, Kohout – Kunc, Anděl, Doktor. Trenér: J. Tomajko.

Liberci vystřelil v nájezdech výhru Flynn

Hradec Králové má první bod, když v přetlačované s Libercem padl až v samostatných nájezdech. V nich byl jediným střelcem hostující Flynn. V základní hrací době i v prodloužení skončil zápas 3:3.

Mountfield Hradec Králové – Bílí Tygři Liberec 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Pour (Miškář, Šťastný), 40. Pláněk (Freibergs, R. Pavlík), 44. Perret (Tamáši) – 11. Melancon (Lantoši, Flynn), 23. J. Vlach (Faško-Rudáš), 46. Lantoši, rozhodující sam. nájezd Flynn. Rozhodčí: Kika, Květoň – Hynek, Dědek. Vyloučení: 3:6, navíc Pláněk (Hradec Králové) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3589.

Hradec Králové: Škorvánek – Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Bučko – Batna, Estephan, Perret – Jergl, Miškář, R. Pavlík – Šťastný, Tamáši, Dmowski – Pour, Štohanzl, A. Novotný – Chalupa. Trenér: T. Martinec.

Liberec: Kváča – Krutil, M. Ivan, Melancon, Aubrecht, T. Galvas, Derner, Petrovický – Faško-Rudáš, Filippi, Ryšavý – Lantoši, A. Musil, Flynn – Kelly Klíma, Jansa, J. Vlach – Peterek, Petrovský, Handl. Trenér: Pešán.