Španělský Superpohár 2024

Kousková zaznamenala nejlepší výsledek na LET, v Alicante skončila třetí

Sára Kousková obsadila třetí místo na turnaji v La Sella v Alicante a připsala si nejlepší výsledek na Ladies European Tour. Dosavadním maximem české golfistky na elitním evropském okruhu bylo páté místo z loňského turnaje v Indii.

Sára Kousková
zdroj: USA TODAY Sports autor: Joe Camporeale

Pětadvacetiletá Kousková zahrála během čtyř kol 13 ran pod normu hřiště klubu La Sella. Předčily ji pouze Němka Helen Briemová, jež při svém profesionálním debutu vyhrála se skóre -18, a Francouzka Pauine Roussinová-Bouchardová (-16). Před čtvrtou Anou Peláezovou ze Španělska měla Kousková náskok dvou úderů.

"Jsem moc spokojená, je to moje maximum na LET. Odvedli jsme celý týden skvělou práci a jsem ráda, že se projevila příprava z minulých týdnů," řekla Kousková.

"K úspěchu pomohla velmi konzistentní hra, zejména na greenu a kolem něj. Ale i to, jak jsme byli přesní z 'týčka', samozřejmě železa, takže vlastně asi všechno. Ale hlavně úroveň celé hry byla velmi vysoká a to nás vyneslo na nejvyšší příčky," dodala.

Nejlepší česká golfistka letošního žebříčku se držela v popředí turnaje s dotací 1 milion eur od úvodního kola. Po pátku se dokonce dělila o vedení, nicméně ve třetím kole si mírně pohoršila na šestou pozici. V závěru Kousková zahrála pět birdie, zopakovala svůj páteční výkon pět ran pod par a posunula se na životní třetí pozici.

Pražská rodačka se tak postarala o druhý nejlepší český výsledek na LET v letošní sezoně po Janě Melichové, která v červenci vyhrála turnaj v Hilversumu.

Třetí místo ze Španělska vyneslo Kouskové posun na sedmnácté místo v celoročním žebříčku. "Po olympiádě bylo potřeba se upnout k něčemu novému a jsem ráda, že se nám to daří. Posun v Order of Merit byl jedním z našich cílů a tohle umístění k tomu pomohlo," řekla spokojeně česká hráčka.

Další čtyři české golfistky v Alicante skončily už po druhém kole. Jana Melecká po vydařeném prvním kole pokazila druhý den a cut jí unikl o jednu ránu, Melichové pak o dva údery.