Následuje
Švédská rallye

Straka po úspěšné premiéře: Cítil jsem větší tlak

Plzeň - Plzeň během reprezentační přestávky změnila trenéra, když na postu hlavního kouče vystřídal Milana Razýma jeho dosavadní asistent Michal Straka. Bratr generálního manažera Martina Straky ozdobil svoji premiéru ve funkci šéfa střídačky Indiánů třemi body, když jeho svěřenci dokázali zdolat dosud vedoucí tým extraligy Třinec 5:2.

Trenér Plzně Michal Straka
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

"Cítil jsem před utkáním větší tlak. Post hlavního trenéra pro mě logicky znamená větší odpovědnost. V tom je moje nová role náročnější," popsal své předzápasové pocity třiačtyřicetiletý plzeňský odchovanec a bývalý útočník, jenž v roli asistenta na západě Čech působil od roku 2011. "Dříve jsem měl na starosti obránce, teď nově střídám během zápasu útočníky," vysvětlil své nové úkoly.

"V Plzni jsme vždycky o všem rozhodovali kolektivně a v tom pokračujeme," okomentoval vzájemnou interakci trenérského týmu Indiánů, kam patří také Jaroslav Špaček, nový asistent Ladislav Čihák a kouč brankářů Petr Kůs. "Já jsem někdy hodně tvrdohlavý a už za 'Mildy' (Milana Razýma) jsme se občas neshodli. Teď mám výhodu v tom, že mohu rozhodnout, jak chci já. Mám rozhodující slovo," pochvaluje si Straka vůdčí pozici.

Sestřih a ohlasy utkání Plzeň - Třinec

Na plzeňských trénincích se podílí také jeho bratr a majitel klubu Martin Straka. "Brácha hrál v NHL a rozhodně má těm klukům co říct. Je pro nás na ledě ohromným přínosem. Hodně se spolu o týmu a hokeji obecně bavíme. Jsme pořád v kontaktu. Někdy se i pořádně pohádáme, jak jsme oba tvrdohlaví. Rozhodující slovo mám ale já, tak je to teď dané," nebojí se odpovědnosti někdejší šikovný centr.

Straka jako asistent pomohl Plzni vedené Razýmem k zisku titulu v roce 2013, takže pro své svěřence žádné převratné novinky v taktice jako hlavní kouč nepřipravil. "Náš herní systém jsme prakticky nezměnili. Navíc nám chybělo hodně reprezentantů, takže jsme nebyli na trénincích kompletní. Udělali jsme jen drobné úpravy, když jsme se snažili v některých situacích zjednodušit hru," vysvětloval Straka.

"Chceme hrát ten náš agresivní hokej, s nímž jsme byli úspěšní. Musíme vyhrávat osobní souboje a hlavně být v pohybu. Když budeme hrát vestoje, tak nám žádná promyšlená taktika nepomůže. To je potom všechno k ničemu," požaduje Straka po svých svěřencích především vysoké tempo bruslení. "Snad nás dnešní výhra konečně nakopne a budeme vyhrávat. Nebude to ale lehké, po reprezentační přestávce se chce každý ukázat," zamyslel se Straka nad dalšími zápasy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy