Následuje
Branky, body, vteřiny

Plzeň dala vale Razýmovi, nahradí ho dvojice Špaček - Straka

Plzeň – Předloni dovedl klub k historicky prvnímu titulu, teď Milan Razým v Plzni končí. Západočeši se momentálně nacházejí až na 11. příčce tabulky, a tak vedení sáhlo ke změně. U týmu dál zůstávají asistenti Michal Straka a Jaroslav Špaček, které doplní trenér dorostu Ladislav Čihák. Jejich kompetence prý klub upřesní během následujících dnů. 

Na střídačce hokejové Plzně skončil Razým

Vedení hokejistů Plzně odvolalo kvůli neuspokojivým výsledkům v extralize hlavního trenéra Milana Razýma, který tým loni dovedl k prvnímu mistrovskému titulu. Asistenti Michal Straka a Jaroslav Špaček budou u mužstva pokračovat, doplní je trenér dorostu Ladislav Čihák.

"Milanu Razýmovi bych chtěl za všechno, co pro hokej v Plzni udělal, upřímně poděkovat. Bohužel v této situaci vidím ukončení naší vzájemné spolupráce jako východisko ke zlepšení výkonů a postavení v tabulce," uvedl majitel a generální manažer klubu Martin Straka.

Plzni patří po 18. kole extraligy jedenácté místo. Má stejně bodů (22) jako dvanáctá Mladá Boleslav, kterou indiáni v neděli porazili 2:1 na jejím ledě. "Chci dále podotknout, že s každým hráčem povedu osobní pohovor a nevylučuji případné změny v hráčském kádru. S jejich přístupem a nasazením v některých zápasech jsem velice nespokojen," upozornil Straka, který po skončení minulé sezony ukončil aktivní kariéru.

Straka vkládá naděje do Čiháka

Třiapadesátiletý Razým působil u seniorského extraligového týmu od roku 2008: nejprve čtyři sezony jako asistent, od roku 2012 byl hlavním koučem. Předtím pracoval i u mládeže. Martin Straka věří, že pod vedením trojice Čihák, Michal Straka, Špaček nastane zlepšení výsledků A-týmu. Hodně si prý slibuje zejména od Čiháka. "V jeho osobě vidím velký potenciál i obrovské nasazení, které by mohlo být impulzem ke zlepšení," podotkl generální manažer na adresu teprve třiatřicetiletého kouče.

Jako logický krok bere změnu na střídačce i Špaček. "V Plzni to nešlape tak, jak by mělo a všichni jsme z toho zklamaní," řekl Špaček, který zároveň působí jako asistent u reprezentace.

"Myslím ale, že se to dalo trochu čekat. Odešlo pár klíčových hráčů a nenahradili jsme je tak, jak jsme si představovali. Vsadili jsme trochu na mládí," poukázal bývalý úspěšný obránce na fakt, že na západě Čech po minulé sezoně vedle Martina Straky skončili i Tomáš Vlasák, Jiří Hanzlík, Tomáš Frolo, Tomáš Slovák nebo Daniel Seman. "Teď se musíme odrazit od dna a začít hrabat dohromady," podotkl Špaček.

V nadcházejících dnech podle něj nastanou i změny v kádru. "Věřím, že ještě nějaké posily přijdou. Velké změny ale dělat nemůžeme, mančaft se nemůže vyměnit celý. Kluci ví, za čím mohou jít. Poslední dvě třetiny v Boleslavi nám ukázaly, že umí bojovat," dodal Špaček.

Plzeň je třetím klubem, který v této extraligové sezoně vyměnil trenéra. Na začátku října skončil na střídačce Liberce Pavel Hynek, na jehož místo nastoupil Rostislav Čada. V pondělí nahradil ve Vítkovicích Ladislav Svozil předčasně končícího Petera Oremuse. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy