MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

České Budějovice porazily Kadaň, Poruba vyprášila Sokolov

Více než pět tisíc diváků sledovalo další výhru hokejistů Motoru České Budějovice, kteří v 17. kole první ligy na svém ledě porazili poslední Kadaň 5:2 a vedou už o devět bodů před Přerovem a třetí Porubou. Přerov zdolal Třebíč 3:2 a Poruba deklasovala také před vlastními fanoušky Sokolov 7:0. Na čtvrté místo klesly Litoměřice, které si utkání ve Frýdku-Místku (4:2) předehrály už 13. října.

Kadaň sice v sobotu doma zaskočila Jihlavu a připsala si první výhru (2:1) v sezoně, ale v Budvar Aréně před 5225 diváky už jí suverénní lídr nedal k dalšímu překvapení šanci. Motor prodloužil svou sérii s plným bodovým ziskem na sedm zápasů.

Na úvodní branku Miroslava Holce ještě odpověděl v 16. minutě Roman Chlouba, ale 53 sekund před koncem první třetiny vrátil Českým Budějovicím vedení Matouš Venkrbec. V druhém dějství favorit zvýšil díky Davidu Gilbertovi, Jiřímu Šimánkovi a opět Venkrbcovi už na 5:1. Porážku nejhoršího celku druhé nejvyšší soutěže zmírnil v přesilové hře opět Chlouba.

Přerov bodoval pošesté za sebou a jen jednou z toho prohrál. Nejdříve musel dohánět manko po gólu Roberta Havláta. Ještě v úvodním dějství vyrovnal Jaroslav Moučka a po 65 sekundách druhé třetiny v přesilové hře otočil stav Tomáš Doležal. Za 82 vteřin sice smazal ztrátu také v početní výhodě Martin Šťovíček, ale v 36. minutě rozhodl Jiří Krisl. Horácká Slavia popáté za sebou nebodovala.

Poruba zabrala po dvou porážkách a připsala si teprve druhou výhru z posledních šesti utkání. O branky proti Sokolovu se podělilo sedm střelců, tři body za gól a dvě asistence zaznamenal Marek Sikora.

Čistým kontem díky 19 úspěšným zákrokům se uvedl brankář Daniel Dolejš, který přišel na střídavý start z Vítkovic. Asistenci si připsal při prvním startu za Porubu útočník Roman Szturc, který bude rovněž z Vítkovic hostovat do konce sezony.

Prostějov se představil v Chomutově už bez trenéra Jiřího Vykoukala, který rezignoval. Tým vedený dosavadními asistenty Ivem Peštukou a Štefanem Žigárdym podlehl 1:3. Jestřábi sice vedli už po 17 vteřinách po brance Lukáše Žálčíka, ale v druhém dějství otočili stav Darby Llewellyn a Tomáš Pitule. Výsledek ještě potvrdil Jakub Chrpa. Prostějov počtvrté za sebou nebodoval.

Jihlava napravila zaváhání v Kadani, ale z výhry nad Ústím nad Labem 2:1 se radovala díky brance Josefa Skořepy až osm sekund před koncem. Vsetín zdolal Havířov 3:1 a potřetí za sebou doma zvítězil. Asistencí k tomu pomohl Jiří Hunkes, nová posila Valachů. Pětatřicetiletý obránce při zatím marném čekání na zahraniční angažmá přišel na hostování do konce roku z Litvínova.

Výsledky 17. kola první hokejové Chance ligy:

Motor České Budějovice - Kadaň 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: 20. a 33. Venkrbec, 4. Holec, 26. Gilbert, 26. Šimánek - 16. a 45. Chlouba. Rozhodčí: Souček, Hucl - Kotlík, Hnát. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 5225.

Vsetín - Havířov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 9. Slováček, 26. Holomek, 40. Jonák - 47. Bambula. Rozhodčí: Barek, Kašík - Maštalíř, Bosák. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2470.

Chomutov - Prostějov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 28. Llewellyn, 34. Pitule, 51. Chrpa - 1. Žálčík. Rozhodčí: Pavlovič, Zubzanda - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 7:6, navíc J. Mrázek (Prostějov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1833.

Jihlava - Ústí nad Labem 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 14. Pekr, 60. Skořepa - 46. M. Filip. Rozhodčí: Kopeček, Jaroš - Pechánek, Bohuněk. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1024.

Poruba - Sokolov 7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
Branky: 20. Gřeš, 30. Rudl, 39. M. Hlinka, 41. Sikora, 46. Hudeček, 58. Kanko, 60. T. Jáchym. Rozhodčí: Maršálek, Vrba - Konvička, Kučera. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 823.

Přerov - Třebíč 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky: 14. Moučka, 22. T. Doležal, 36. Krisl - 8. R. Havlát, 23. Šťovíček. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 1585.