Svět motorů

Motor jede. Budějovice vedou první ligu už o čtyři body

Hokejisté Motoru České Budějovice se vezou na vítězné vlně. Vyhráli šestý z posledních sedmi duelů a naplno bodovali počtvrté v řadě. Ve 14. kole první ligy porazili doma Sokolov 4:1 a vedou tabulku už o čtyři body před Litoměřicemi, které se posunuly na druhé místo díky vítězství nad Ústím nad Labem 6:3. Ve čtvrtek se ale na druhou pozici může vrátit Poruba, která v dohrávce přivítá Vsetín.

České Budějovice se dostaly do vedení ve čtvrté minutě, kdy využil přesilovou hru Miroslav Holec. V čase 11:11 sice vyrovnal rovněž v početní výhodě Adam Křemen, ale nováček ani v osmém venkovním utkání po postupu do z druhé ligy nebodoval.

Po 68 vteřinách vrátil Motoru vedení v další přesilovce Karel Plášil a v 39. minutě zvýšil Lukáš Endál, který ještě v závěru utkání svým druhým gólem dovršil výsledek.

Litoměřice za čtvrtou výhrou za sebou vykročily podařeným vstupem a už v osmé minutě vedly díky brankám Daniela Voženílka a Petera Jánského 2:0. V druhém dějství zvýšil v přesilovce pěti proti třem Miroslav Kukla a po šestigólové přestřelce v závěrečné části si domácí udrželi tříbrankový odstup.

Přerov vyhrál nad Havířovem 4:2 a díky pátému vítězství z posledních šesti duelů se udržel na čtvrté pozici. Před Havířov se dostal Chomutov, který zvítězil i díky hattricku Petra Stloukala nad Frýdkem-Místkem 6:4. Piráti zabrali poté, co prohráli čtyři z uplynulých šesti zápasů. Frýdek-Místek utrpěl venku sedmou prohru v řadě.

Hlaváč prožil premiéru ve Slavii

Slavia vyhrála nad Třebíčí 3:1 a slavila sedmou domácí výhru za sebou. Za Pražany nastoupil poprvé na střídavý start z druholigového Vrchlabí útočník Jan Hlaváč, třiačtyřicetiletý dvojnásobný mistr světa z let 1999 a 2005.

Jihlava po předchozích čtyřech porážkách vyhrála podruhé za sebou. Doma zdolala díky dvěma gólům kapitána Tomáše Čachotského Prostějov 4:1. Jestřábi neuspěli poprvé po čtyřech utkáních bez ztráty bodu.

Poslední Kadaň vedla v Benátkách nad Jizerou 2:0, ale ani ve čtrnáctém utkání sezony se výhry nedočkala, protože podlehla 2:3 v prodloužení po gólu Radka Dudy v čase 60:34. Po devíti duelech se ale dočkala zisku. Benátky nad Jizerou vyhrály čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Výsledky 14. kola první hokejové ligy

Motor České Budějovice - Sokolov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 39. a 48. Endál, 4. Holec, 22. Plášil - 12. Křemen. Rozhodčí: Skopal, Šindel - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6, navíc Přindiš (Sokolov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5392.

Chomutov - Frýdek-Místek 6:4 (2:2, 2:0, 2:2)

Branky: 4., 37. a 55. Stloukal, 4. L. Klíma, 22. F. Suchý, 46. Vrhel - 13. Eret, 15. Mikulík, 49. Klimša, 51. Martynek. Rozhodčí: M. Petružálek, Grech - Belko, Tichý. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 1845.

Jihlava - Prostějov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 6. a 21. Čachotský, 25. Davídek, 59. Jiránek - 24. Berger. Rozhodčí: R. Čech, J. Ondráček - Bohuněk, O. Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 1360.

Litoměřice - Ústí nad Labem 6:3 (2:0, 1:0, 3:3)

Branky: 47. a 57. Vitouch, 5. Daniel Voženílek, 8. Jánský, 36. Kukla, 44. Mlčák - 43. Š. Jelínek, 48. M. Tůma, 59. V. Brož. Rozhodčí: Čáp, Pilný - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 5:3, navíc Daniel Voženílek (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1410.

Benátky nad Jizerou - Kadaň 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 49. Bukač, 60. Klapka, 61. R. Duda - 9. Š. Čech, 43. Michnáč. Rozhodčí: Bejček, Kopeček - Bosák, Hnát. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 300.

Slavia Praha - Třebíč 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 7. J. Doležal, 30. Kuťák, 44. Šteiner - 25. Kowalczyk. Rozhodčí: Hucl, Valenta - Ševic, Votrubec. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 646.

Přerov - Havířov 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 8. T. Sýkora, 34. F. Dvořák, 50. Goiš, 60. R. Pšurný - 35. R. Veselý, 36. Fridrich. Rozhodčí: J. Doležal, Dědek - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 1840.