Lyžování ČR 2024

Vítězná série hokejistů Českých Budějovic neskončila ani v Třebíči

Vítězná série hokejistů Českých Budějovic už se protáhla na šest zápasů. Ten šestý vyhrál lídr první hokejové ligy v Třebíči vysoko 5:1. Motor vede o sedm bodů před druhými Litoměřicemi, které porazily Benátky nad Jizerou 4:2. O překvapení se postarala poslední Kadaň, která zdolala Jihlavu 2:1 a je to její první výhra v sezoně.

České Budějovice měly v Třebíči bleskový nástup a už ve 26. vteřině vedly o dva góly. Po 17 sekundách se trefil Miroslav Holec a vzápětí se prosadil Martin Novák. Ještě v první třetině zvýšil Roman Přikryl na 3:0 a v 36. minutě měli hosté po brankách Lukáše Endála a Václava Karabáčka už pětigólový náskok. Milanu Kloučkovi pokazil čisté konto na konci druhého dějství Petr Kratochvíl.

Horácká Slavia nebodovala počtvrté za sebou. Litoměřice se po sobotní prohře ve Vsetíně (2:4) vrátily na vítěznou vlnu a vyhrály pátý z posledních šesti zápasů. Stadion vedl od sedmé minuty po brance Davida Vitoucha a ve druhé třetině odpověděl na vyrovnání Jana Šíra z přesilové hry rovněž v početní výhodě Daniel Voženílek. Ve 43. minutě zvýšil Josef Jícha. Hostům vykřesal naději Petr Wiencek, ale 11 sekund před koncem v oslabení dovršil výsledek při power-play Voženílek.

Na třetí pozici se posunul Přerov, který vyhrál derby v Prostějově 3:0. Hosté dali všechny branky v přesilových hrách. Ve druhé třetině využili klasické výhody Martin Weinhold a Roman Pšurný, který ještě v závěru využil i přesilovku pěti proti třem. Gólman Lukáš Klimeš udržel podruhé v sezoně čisté konto. Jestřábi potřetí za sebou nebodovali.

Z druhého na čtvrté místo o skóre za Přerov klesla Poruba, která prohrála v Havířově 2:3. Pro ostravský klub to byla čtvrtá porážka z uplynulých pěti duelů. Ve 44. minutě rozhodl svým druhým gólem v utkání Jakub Kotala. Havířov zabral po třech porážkách.

Kadaň čekala šestnáct utkání na vítězství a doplatila na to Jihlava, která tři předešlé zápasy vyhrála. Nováček Sokolov zvítězil 4:2 nad Chomutovem, jenž hrál v minulých čtyřech sezonách extraligu, a poprvé slavil dvě výhry za sebou. Třetí vítězství po sobě si připsala pražská Slavia, která vyhrála v Ústí nad Labem 4:2. Po čtyřech porážkách vyhrál podruhé za sebou Frýdek-Místek, který zdolal Vsetín 5:2.

16. kolo první hokejové Chance ligy:

Třebíč - Motor České Budějovice 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
Branky: 40. Kratochvíl - 1. Holec, 1. M. Novák, 19. R. Přikryl, 31. Endál, 36. Karabáček. Rozhodčí: R. Čech, Vrba - O. Polák, Roupec. Vyloučení: 1:3, navíc Suchánek (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 1124.

Litoměřice - Benátky nad Jizerou 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 32. a 60. Voženílek, 7. Vitouch, 46. J. Jícha - 25. R. Duda, 51. Wiencek. Rozhodčí: Skopal, Ondráček - Šimánek, Hnát. Vyloučení: 8:8, navíc Havelka (Litoměřice) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 871.

Frýdek-Místek - Vsetín 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 4. Hrachovský, 13. Hladonik, 39. Martynek, 42. Przybyla, 50. Tomi - 28. L. Volf, 50. Hořanský. Rozhodčí: Fiala, Dědek - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1424.

Havířov - Poruba 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 11. a 44. Kotala, 40. L. Bednář - 27. Hudeček, 32. M. Špaček. Rozhodčí: Koziol, T. Veselý - Roischel, Hranoš. Vyloučení: 4:4, navíc Nejezchleb (Poruba) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1416.

Ústí nad Labem - Slavia Praha 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Branky: 5. M. Tůma, 48. Kružík - 3. Šmerha, 10. T. Duda, 18. Vrdlovec, 60. Hejda. Rozhodčí: Wagner, Barek - Coubal, Janíček. Vyloučení: 5:6, navíc J. Havel - Vampola oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 818.

Kadaň - Jihlava 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 29. Poizl, 30. Chlouba - 41. Skořepa. Rozhodčí: M. Petružálek, Micka - Belko, Tvrdík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 358.

Prostějov - Přerov 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 35. a 58. R. Pšurný, 23. Weinhold. Rozhodčí: Jechoutek, Cabák - Hanzlík, Komínek. Vyloučení: 7:4, navíc L. Krejčík - T. Sýkora oba 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 1705.

Sokolov - Chomutov 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 10. a 60. Stříbrný, 22. Vracovský, 28. J. Vrána - 34. Pitule, 45. Seemann. Rozhodčí: Kostourek, Čáp - Štofa, Axman. Vyloučení: 6:5, navíc P. Michálek (Sokolov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 810.