Následuje
V šachu

Musíme se koncentrovat a zlepšit osobní souboje, říká Šilhavý před zápasem v Černé Hoře

Nic jiného než výhra. S tím přijela česká fotbalová reprezentace do černohorské Podgorici. Po porážce 1:2 v Kosovu si tým všechno vyříkal a trenér Jaroslav Šilhavý věří, že se hráči poučí z chyb, které v Prištině udělali, a úterní zápas zvládnou. Utkání můžete sledovat v úterý v přímém přenosu na ČT sport i na webu ctsport.cz.

Trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Co já vím, tak hráči po zápase v Kosovu měli sezení. Samozřejmě jim ta porážka nebyla jedno, něco si asi vyříkali. Nicméně ten výsledek už vrátit nejde. Soustředíme se na analýzu, co jsme udělali špatně, co dobře, a už se připravujeme na další zápas. Věřím, že se poučíme z chyb, které jsme udělali, a zítra to zvládneme," řekl Šilhavý na tiskové konferenci.

Jeho svěřenci se po polovině skupiny propadli na nepostupové třetí místo dva body za Kosovo, Černá Hora ztrácí na český celek čtyři body. "Do každého zápasu vždy jdeme s tím, že chceme tři body. Zítra vzhledem k tomu, že jsou to tři body do tabulky, a také s ohledem na to, že jsme v Kosovu tři body ztratili, ty tři body nutně potřebujeme. Uděláme vše pro to, abychom je získali," prohlásil Šilhavý.

Doufá, že se tým vyvaruje chyb, které udělal v Kosovu, kde neudržel vedení 1:0. "Zklamala mě lehkomyslnost, hlavně u těch dvou inkasovaných gólů. Trestuhodná nekoncentrace. Z toho se musíme poučit a neopakovat to. Dali jsme první gól po kombinaci od brankáře a pak to takovéhle chyby zdevastují. Nekoncentrovaností jsme se připravili o tři body. Musíme zlepšit i osobní souboje, v tom musíme přidat," uvedl Šilhavý.

Nevyloučil změny v sestavě. "Uvidíme ještě podle tréninku, jak to bude vypadat. Možná že nějakou změnu uděláme," konstatoval Šilhavý. Hráči jsou podle něj zdravotně v pořádku, připraven je i útočník Patrik Schick, který měl v minulém týdnu drobné zdravotní potíže.

V červnovém duelu v Olomouci český tým porazil Černou Horu jasně 3:0. Balkánský celek od července vede bosenský trenér Faruk Hadžibegič, který ve čtvrteční premiéře zvítězil s týmem doma v přípravě nad Maďarskem 2:1.

"Myslím, že Černá Hora je podobný soupeř jako Kosovo. Spoléhají taky na rychlé protiútoky. To si musíme pohlídat. Je otázka, v jakém rozestavení nastoupí s novým trenérem. Jestli budou hrát oba hrotoví útočníci Mugoša a Bečirajem, nebo jen jeden a zpevní střed hřiště. Doma možná na začátku vstoupí aktivně. Dnes jsme si analyzovali jejich zápas s Maďary, zítra si znovu pustíme sestřih našeho utkání v Olomouci a řekneme si víc," shrnul Šilhavý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy