Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Nemáme se za co stydět, říká reprezentační "Smolíček" Bořil

Nastoupil v reprezentaci po roce a hned v základní sestavě, ale na zápas v Kosovu nebude obránce Jan Bořil vzpomínat rád, i když má za to, že přes porážku 1:2 neodehráli úplně špatný zápas a nemají se za co stydět. Bek Slavie má ale v národním týmu pech  prohrál s ním pátý z posledních šesti zápasů.

Vojvoda bojuje s Janktem a Bořilem
zdroj: ČTK/AP autor: Visar Kryeziu

"Nemáme tři body, ale myslím, že jsme neodehráli špatný zápas. Nemyslím, že bychom se měli dnes za něco stydět. Bylo to nahoru dolů, my měli víc vyložených gólových příležitostí. Bohužel jsme je neproměnili a soupeř nás potrestal. Dostali jsme dva hloupé, smolné góly," řekl novinářům Bořil.

Český celek v Prištině vedl 1:0 od 16. minuty a trefy Patrika Schicka, hned za čtyři minuty ale vyrovnal Vedat Muriqi a v 66. minutě dokonal obrat Mërgim Vojvoda po nakrátko rozehraném rohu.

"Nezachytili jsme to. Tohle si musíme pohlídat, z toho nesmíme dostat gól. Byl tam náběh z vápna, nevím, kdo ho měl hlídat. Je to chyba nás všech," poznamenal Bořil. 

Odmítl, že by se na výkonu národního týmu podepsalo místy až nepřátelské prostředí a vyhecovaná atmosféra na stadionu. "Věděli jsme, že tu bude bouřlivá atmosféra, na to jsme se připravili. Je to dobře. Kdyby přišla třeba jen tisícovka diváků, asi by to nebyl moc dobrý fotbal. Takhle to bylo nahoru dolů," řekl Bořil. "Určitě nás to nepoznamenalo, každý je na to zvyklý," dodal osmadvacetiletý obránce, který svým gólem zařídil Slavii postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Do reprezentace se Bořil vrátil rok poté, co Česko loni v září odjelo s debaklem 1:5 z přípravy v Rusku, po něm skončil předešlý trenér Karel Jarolím. Smolnou bilanci v reprezentaci nepřerušil, ale nemyslí si, že je to jeho věc. "Sám za tu porážku prostě nemůžu, za to můžeme všichni. Kdybychom dnes dali další gól, tak jsme vyhráli. To Rusko bych sem už netahal," řekl Bořil.

Český celek se propadl po polovině kvalifikace na nepostupové třetí místo ve skupině o dva body za Kosovo. V dalším duelu se představí v úterý v Černé Hoře. "Vždy je komplikace, když se prohraje. Chtěli jsme tady získat minimálně bod, nejlépe vyhrát, aby nás Kosovo nepřeskočilo. To se nepodařilo, musíme se z toho oklepat a jít dál. Vyhodnotíme si to a v Černé Hoře musíme každopádně bodovat naplno," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy