Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Chceme trofej, může nás to nakopnout, říká Priske před finále poháru

Fotbalisté Sparty jsou opět postrachem soupeřů a touží po úspěchu. V derby se střetnou se Slavií o český pohár. Dánský kouč letenského celku Brian Priske chce úspěch a věří, že výhra ve finálovém derby by týmu ještě pomohla, ale nemyslí si, že by případný úspěch měl vliv i na boj o titul v lize. "Liga je jiná soutěž, vítěze to ale do zbytku ligy nakopne," tvrdí. Finále poháru můžete sledovat od 18:20 v přímém přenosu na ČT sport i na ČT sport Plus.

Sparťané v neděli po obratu a dvou penaltách v nastavení zvítězili v Liberci a před nadstavbou poskočili do čela ligové tabulky o dva body před Slavii, která jen remizovala doma s Hradcem Králové 1:1. "Nevím, jestli nám to dává nějakou výhodu. Ale určitě je to pro nás velká vzpruha a může nás to nakopnout i směrem k zítřejšímu zápasu," řekl na tiskové konferenci Priske.

"Už po zápase s Libercem jsem říkal, že jsme mohli podat lepší výkon. Ukázali jsme ale dobrou mentalitu, psychické nastavení mužstva to podpořilo. Nebylo to v posledních zápasech poprvé, kdy jsme dokonali obrat. Máme za sebou pozitivní sérii výsledků, naše pozice v tabulce může být pro sebevědomí dobrá. Na druhou stranu zítra je to jiný zápas, je to finále poháru, derby," doplnil pětačtyřicetiletý dánský trenér.

Pražští rivalové se utkali v polovině dubna v lize a Sparta vydřela remízu 3:3, když dotáhla ztrátu 0:2 a srovnala v nastavení. "V defenzivě jsme neudělali některé věci dobře. Potřebujeme i tentokrát hrát náš fotbal, hrát přímo, kontrolovat míč, hrát po zemi. Je třeba být ve správné momenty ve správných prostorech. Je to derby, bude to fyzicky náročné. Víme, že i pro Slavii je to velmi důležitý zápas. Hlavně se ale budeme soustředit sami na sebe, abychom drželi naše principy," řekl Priske.

Jeho tým bude hrát na vlastním stadionu proto, že je hůře postavený v pohárovém koeficientu za posledních pět let. Výhodu klasického domácího prostředí ale Letenští mít nebudou, neboť oba celky požene vpřed stejný počet fanoušků.

"Je samozřejmě příjemné, že hrajeme na domácím stadionu. Za to jsme šťastni. Známe hřiště, kabinu, máme své prostředí. Na tribunách to bude jiné, víme, že tu bude i dost fanoušků soupeře. Je ale příjemné hrát doma a nastupovat na trávník do vlastního prostředí," uvedl Priske.

Je přesvědčen, že výsledek finále příliš neovlivní ligový boj o titul. "Vyhrát a pozvednout trofej samozřejmě vždy každý tým nabudí, nakopne vás to. Nemyslím si ale, že vítězství v poháru by mělo rozhodnout ligu, je to jiná soutěž. Vítěze to ale určitě do zbytku sezony nakopne," poznamenal Priske, který po letním příchodu na Letnou může se Spartou získat první trofej.

Stejný názor má před finále poháru i kapitán týmu Ladislav Krejčí. "Případný triumf může být pro jeden tým určitá vzpruha, ale je to boj na dvou frontách. Může to být jedině plus, ale cesta k druhé trofeji je ještě dlouhá a může se stát cokoliv. Potom už je to jen o udržení koncentrace, přepnutí zpátky na ligovou soutěž a uvědomění si těch cílů, které máme," řekl Krejčí.

Finále poháru se tentokrát hraje ještě před začátkem ligové nadstavby. "Je to v kalendáři už dlouho. Chtěli jsme se do finále dostat v průběhu celé sezony, stálo nás to hodně úsilí. Samozřejmě, že je krátká pauza po posledním kole, to je realita. Neznám ani kontext, jak je to v Česku, ale v Dánsku je to nasazováno na podobný termín. Budeme připraveni a chceme získat trofej," dodal Priske.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články