Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Češi fandili společně s Poláky, fotbalisté se dočkali potlesku

Varšava - K varšavskému Národnímu stadionu se valí řeka barevných dresů, většina fanoušků ale zatím postává před branami arény. Do čtvrtfinálového zápasu evropského šampionátu mezi českými a portugalskými fotbalisty právě scházejí dvě hodiny a útroby architektonického skvostu v polské metropoli se plní jen zvolna.

Fandové před varšavským stadionem
zdroj: ČTK/AP autor: Michael Sohn

Příznivci, kteří již prošli branami stadionu, si nerušeně pochutnávají na nejrůznějších dobrotách a popíjejí pivo. V tom se od jednoho ze stánků ozve ostrý křik, když si jeden z fanoušků na simulátoru zkouší, jak hlasitě dovede fandit. Opodál se zase skupinky příznivců fotí u obrovského míče s nápisem Česko - Portugalsko. Kdo chce, může si nechat pomalovat obličej barvami své země.

Největší atrakcí je ale čtyřčlenný průvod na chůdách. Dva Portugalci a dva Češi kráčí vysoko nad hlavami ostatních a doprovází je kapela trumpetistů. K vidění jsou nejen české a portugalské dresy. S fanoušky obou týmů si plácají Poláci, Rusové a dokonce i Mexičané. Domácí fanoušci houfně skoupili lístky na úvodní čtvrtfinále ve víře, že jejich oblíbenci vyhrají skupinu A. Tu ale ovládli svěřenci Michala Bílka a plno Poláků se snaží vstupenky prodat.

Pro Čechy, kteří dorazili do polského hlavního města bez lístku, tak není problém se na stadion dostat. V hledišti mají Češi převahu a Bílkovi svěřenci si v osmapadesátitisícovém kotli musejí připadat jako doma. I proto, že Poláci od zahajovacích hymen dali jasně najevo, komu přejí postup. Český a polský tábor společně skandovaly "Polska, bialo-czerwoni", vzápětí domácí fanoušci dokonce rozjeli pokřik "Češi".

Naopak při každém Ronaldově kontaktu s míčem se ozval ohlušující pískot, jaký hvězda Realu Madrid nepamatuje. Stadion Ronalda hlasitě vypískal i poté, co v 79. minutě duel jediným gólem rozhodl. Portugalcům to ale nemuselo vadit a mohli se začít těšit na semifinále. To sice českým hráčům uteklo, přesto je stadion ve Varšavě vytleskal a ocenil jejich výkon.

Je nám líto, video expirovalo.
Čeští fanoušci fotbalistům tleskali
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy