Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Bílek: Malta není trpaslík, nečekejme gólové hody

Plzeň - "Malta rozhodně není fotbalovým trpaslíkem a my nemůžeme pomýšlet o gólových hodech a vylepšování skóre," řekl kouč českých fotbalistů před zítřejším kvalifikačním utkání. Přesto však Bílek nebere nic jiného než výhru. "Při vší úctě k soupeři, kvalita se musí projevit. Máme lepší tým," poznamenal.

Michal Bílek
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Bílek své hráče nabádá, ať se mají na pozoru. "O trpaslících se už v dnešní době nedá mluvit, doba dřívějších přídělů je pryč. Přesvědčili jsme se o tom třeba v minulé kvalifikaci s Lichtenštejnskem. Doma jsme jim dali rychlý gól, ale pak to bylo trápení," řekl.

Připomínka loňského domácího utkání s Lichtenštejnskem, v němž Češi v Českých Budějovicích vyhráli 2:0, je pro Bílkův tým nyní varováním. Stejně jako třeba fakt, že Malta ve svém posledním kvalifikačním vystoupení na půdě vicemistrů Evropy z Itálie dlouho živila naději na senzační bodový zisk a domácí přidali pojišťovací druhou branku až v samém závěru.

Michal Bílek: S Maltou nás nečeká jednoduchý zápas. Nikdo nepřemýšlí nad tím, kolik branek dáme. V současné chvíli je hlavní především zvítězit. Kdyby se to nepovedlo, hodně si zkomplikujeme cestu na mistrovství světa.

Bílek nepochybuje, že Češi prolomí střelecký půst, který trvá už čtyři zápasy a celkem 378 minut. "Ale bude to chtít i trpělivost, když se zápas třeba nebude vyvíjet podle našich představ," konstatoval Bílek.

Podle něj se český tým před zápasem nemusí cítit svázaně. Bezbranková remíza v Dánsku v prvním kvalifikačním utkání je podle Bílka dobrým odrazovým můstkem pro domácí zápas s Maltou a následný úterní duel s Bulharskem. Bílek ale také cítí nespokojenost veřejnosti, která odsoudila prohru v přípravném utkání s Finskem.

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalisté před utkáním ČR - Malta

"Ale nemyslím si, že bychom po začátku kvalifikace teď měli být v nějaké pesimistické náladě," poznamenal Bílek. Nepovedená generálka s Finskem naopak může být užitečná. "Zápas jsme tam hlavně v prvním poločase podcenili a vymstilo se nám to. Teď se nám to už nestane," tvrdil Bílek.

Trenér ještě zvažuje, jakou sestavu vyšle do boje. Důvěru podle všeho znovu na hrotu dostane Tomáš Pekhart, byť v dosavadních 16 startech v reprezentaci neskóroval. "Věřím, že zítra ty góly přijdou," řekl Bílek na Pekhartovu adresu. "Má moji důvěru. Stejně jako všichni ostatní hráči," dodal Bílek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy