New Zealand Ambassador's XV 2024

SESTŘIH: Lehký výstavním gólem v závěru zařídil remízu Vlašimi v Jihlavě

Jihlava sahala v dohrávce 10. kola druhé ligy po třech bodech, ale z poslední akce zápasu vystřelil Vlašimi bod za remízu 2:2 Filip Lehký po nádherné střele z přímého kopu. Domácí Vysočina se díky lepšímu skóre posunula z posledního na 15. místo, Vlašim je už šestá.

Fotbalisté Vysočiny Jihlava
zdroj: FC Vysočina Jihlava

Trenérovi Marku Jarolímovi tak zhořkla premiéra na lavičce Vysočiny, která díky bodu alespoň přenechala poslední místo ostravskému "béčku". Středočeši bodovali ve třetím utkání za sebou.

V prvním poločase se vše podstatné odehrálo na jeho konci. Ve 40. minutě poslal hosty do vedení Šubert, jenže v nastavení srovnal Beneš, který stylově oslavil debut v jihlavském dresu.

Také po změně stran padly obě branky až v závěru. V 85. minutě zařídil obrat střídající Araujo-Wilson a Jihlava po minulém úspěchu proti Žižkovu směřovala k druhé výhře v sezoně. V páté minutě nastavení ale výstavní ranou z přímého kopu a čtvrtým gólem v sezoně vyrovnal Lehký.

Fotbalová Chance Národní Liga – 10. kolo:

Jihlava – Vlašim 2:2 (1:1)
Branky: 45.+2 Beneš, 85. Araujo-Wilson – 40. Šubert, 90.+5 Lehký. Rozhodčí: Petřík – Ratajová, Kotalík. ŽK: Štětka, Beneš, Lacko – Kareem, Musill, Majer, Jeřábek, Rosa. Diváci: 731.

Chrudim – Táborsko 0:0
Rozhodčí: Nehasil – Líkař, Malimánek. ŽK: Kateřiňák, Dordič (oba Táborsko). Diváci: 1060.

Sparta Praha B – Vyškov 1:0 (0:0)
Branka: 73. L. Penxa. Rozhodčí: Opočenský – Cichra, Šafránková. ŽK: Sylla, Djanbou, Ulbrich, Condé, Piško, Vedral (všichni Vyškov). Diváci: 326.

Zbrojovka Brno – Líšeň 1:1 (0:1)
Branky: 86. Štepanovský z pen. – 29. Sokol. Rozhodčí: Trska – Pochylý, Žurovec. ŽK: Sedlák (Líšeň). Diváci: 3092.

Baník Ostrava B – Zlín 0:1 (0:0)
Branka: 71. Vukadinovič z pen. Rozhodčí: Zaoral – Antoníček, Pospíšil. ŽK: Jackuliak, Holaň – Didiba, Machalík, Bartošák. Diváci: 419.

Slavia Praha B – Viktoria Žižkov 2:2 (1:0)
Branky: 11. Beran z pen., 85. Škoda – 78. Toula, 83. Gembický. Rozhodčí: Cieslar – Podaný, Bělák. ŽK: Trédl, Beran, Hunal, Škoda – Richter, Necid. ČK: 86. Stefanovič (trenér brankářů), 90.+7 Konečný (oba Slavia). Diváci: 711.

Varnsdorf – Sigma Olomouc B 2:3 (2:0)
Branky: 1. Rudnytskyy, 7. Brdička – 55. F. Uriča, 68. Emmanuel, 90. Pospíšil. Rozhodčí: J. Beneš – Kotalík, A. Beneš. ŽK: Solomon, Lexa – Emmanuel. ČK: 56. Hudák (Varnsdorf). Diváci: 430.