Slepička: Tuto Spartu můžeme porazit. Beru to jako prohru

Zápas na Letné byl pro Miroslava Slepičku velice speciální. Bylo to znát i z euforie bývalého útočníka Sparty po vstřelení úvodní trefy utkání pátého kola první ligy. Jeho Příbram nakonec remizovala 2:2, i přestože dohrávala utkání v deseti.

Útočník Příbrami Miroslav Slepička v souboji s Martinem Frýdkem
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Slepička otevřel už v šesté minutě skóre, poté, co zakončil brejk po přihrávce talentovaného Matouška. Ještě v prvním poločase ale vyrovnal z penalty Kanga a poté přišla Příbram o vyloučeného stopera Jaroslava Treglera. Domácí přesilovku využili po přestávce zásluhou Chipcia, jenže zahodili několik dalších velkých šancí a potrestal je v 86. minutě vyrovnáním Antwi.

"Jsem strašně rád, že jsem dal gól, ale bohužel jsme to nezvládli. No i když nezvládli... Bod je v deseti pro nás úspěch. Ale osobně si myslím, že kdybychom hráli v jedenácti a hráli naši hru, tak tady vyhrajeme. Tuhle Spartu můžeme porazit, o tom jsem přesvědčený. Tohle je pro mě prohra," dodal.

Slepička si prožil povedený návrat na Letnou, kde v minulosti několik let působil. "Měl jsem strašnou motivaci tady nastoupit, protože zahrát si tady v první lize, to je v českém fotbale to nejkrásnější, co může hráč zažít. Pro mě je to velká čest," uvedl bývalý útočník Liberce nebo Dinama Záhřeb.

Proti Spartě dal Slepička třetí gól v sezoně a přiznal, že je to jako sen. Před pár lety se totiž s profesionálním fotbalem rozloučil a začal se věnovat bojovým sportům. "Trošku jsem o tom snil, takže teď žiju svůj sen a jsem strašně rád," uvedl dvojnásobný český reprezentant.

Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Příbram
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy