Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Rakousko

Provod nahradil Součka skvěle, řekl Trpišovský a příčiny porážky vidí jinde

Energie, mentalita a válečnictví, to všechno podle trenéra Jindřicha Trpišovského scházelo fotbalistům Slavie při nečekané porážce na stadionu Bohemians 1905. "Chyběla nám energie, i když jsme toho hodně naběhali, Bohemka samozřejmě taky. Týmy jsou po zimní přípravě nabité. Chyběl důraz v osobních soubojích, na můj vkus jsme i hodně faulovali, když jsme byli pozdě v soubojích," řekl Trpišovský.

Trenér Jindřich Trpišovský v utkání LM Dortmund - Slavia
zdroj: imago sportfotodienst autor: Jan Huebner

"Celkově byl dost velký rozdíl v mentalitě a válečnictví na hřišti oproti poslednímu zápasu, který jsme tady odehráli. Bohemka se dobře přesouvala, dostupovala nás. Kdežto náš pohyb nebyl úplně dobrý. Hřiště ve středu bylo rozbité, proto jsme se chtěli prosazovat víc ze stran. Naše hra byla strašně pomalá," dodal kouč.

První ligovou porážku slávistů po 26 utkáních zařídil v 70. minutě Jan Vodháněl. Jeho spoluhráč Petr Hronek vystihl špatnou rozehrávku Michala Frydrycha, nacentroval do vápna a střídající Vodháněl z dorážky skóroval.

"Nemůžeme soupeři nabídnout takovou situaci jako před gólem. Přitom to bylo jednoduché na vyřešení. Největší problém vidím v tomhle nevhodném řešení," uvedl Trpišovský.

Slávistický kouč si nemyslí, že by se na týmu výrazně projevila absence lídra Tomáše Součka, který v zimě odešel do West Hamu. Podle Trpišovského oporu na místě defenzivního záložníka bezchybně zastoupil Lukáš Provod.

"Myslím si, že ho nahradil skvěle. Na to, že ten post hrál poprvé v životě, tak splnil všechno, co jsme chtěli. Patřil možná do trojice našich nejlepších hráčů. Chtěl podstupovat souboje, bojovat o míč v nepříjemných pozicích a vyhrával i spoustu hlavičkových soubojů. Na tomhle postu jsme problém neměli," řekl Trpišovský.

"Tomáš byl kapitán, vůdčí osobnost týmu. Většinou nám situace po ztrátě míče dokázal zachránit. Prostě tady není, ale zase je obdivuhodné, jak se Lukáš dokázal za 14 dnů přeorientovat na to, aby ta první dvě kola na tomhle postu zvládnul," dodal někdejší trenér Žižkova a Liberce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy