Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Město Touškov

Příbram se probrala, teď ji ale čeká Slavia. Nemáme co ztratit, chceme je potrápit, říká Horváth

Byli odepsaní, nad fotbalisty Příbrami už kdekdo lámal hůl, jenže ejhle... dva zápasy, čtyři body a ztráta na předposlední Opavu je už jen bod. Po remíze s Ostravou přišla výhra v Olomouci a nový kouč Pavel Horváth, který přišel do týmu těsně před kronavirouvou pauzou, může být spokojený. Jenže radši zůstává oběma nohama na zemi. Už proto, že v úterý přijíždí do Příbrami Slavia. "Nemáme co ztratit, půjdeme do toho s pokorou k prvnímu mančaftu, s chutí ho potrápit a s odhodláním udělat pro další body všechno, co budeme moct," říká nový kouč. V dnešním programu je ale také derby Jablonec - Liberec, které od 17:40 můžete sledovat přímo na ČT sport.

Pavel Horváth
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Příbramský trenér, který je znám pozitivní energií, již rozdával už v době, kdy jako špílmachr společně s trenérem Pavlem Vrbou vytvořili z plzeňského týmu skutečnou Viktorii, je spokojený, ale euforii rozhodně nepropadá. "Ono to není úplně dobré, ale máme čtyři body, takže podle toho je to velmi dobré," usmál se vždy pozitivně naladěný Horváth.

V čem byla Příbram lepší než Olomouc? Více v novém FOTBAL FOKUS PODCASTU:

A co hlavního jeho příchod do týmu změnil? "Každý ví, co má dělat, hlavně v defenzivě. Jsem rád, že jsme dostali ve dvou zápasech jen jeden gól. Měli jsme i štěstí, ale bránili jsme dobře," vysvětluje muž, který jako hráč řídil hru na trávníku a nyní v tom pokračuje z lavičky.

Ví, jak chce dosáhnout záchrany a zvednout výkony svého celku. "Vybírám kluky, o kterých vím, že nechtějí prohrát - jsou chopní na hřišti padat do střel a podat výkon na hranici toho, co zvládnou. Nemáme na co čekat a na co se šetřit, každý zápas hrajeme o život. Musí nám být jedno, proti komu hrajeme. Naše hra je založená na tom, že na hřišti nevypustíme ani jeden moment."

27. kolo první ligy

Úterý:

18:00 Jablonec – Liberec (od 17:40 přímý přenos na ČT sport)

18:00 Mladá Boleslav – Zlín

20:00 Příbram - Slavia

Středa:

18:00 České Budějovice – Olomouc

18:00 Opava – Bohemians

18:00 Ostrava – Plzeň

18:00 Slovácko – Karviná

20:00 Sparta - Teplice

V zápase se Slavií se přesvědčí, kde jsou hranice možností jeho týmu. "Pro nás to bude zkouška. V Plzni jsme v přípravě dostali čtyřku a víme, kde jsme tam dělali chyby. Teď už je dělat nechceme," vysvětluje, s čím půjde jeho celek na trávník proti lídrovi soutěže. "Nám musí být jedno, kdo proti nám stojí, máme svůj styl, v němž jsme i nebezpeční, a úplně jednoduchý soupeř nejsme," vzkazuje do Edenu.

A jakýkoli strach z velkých zvířat odmítá. V tomhle zápase nemáme co ztratit. Takže strach nemáme," tvrdí, ale hned připouští: "Může se stát, že dostaneme bůra, nebudeme první ani poslední, ale předpokládám, že kluci nemají obavy a na ten zápas se těší," říká muž, jenž si sám zahrál například proti Lionelu Messimu, takže rozhodně ví, jak vypadá velký soupeř.

Věří, že jeho svěřenci jsou teď nahoře, ale zase ne tak moc, aby hrozilo, že tomu propadnou. "Máme čtyři body ze dvou zápasů a možná jsme se malinko někam posunuli, ale to nám nestačí. Potřebujeme se ještě zlepšit, abychom sbírali body dál a mohli reálně myslet na záchranu," říká.

Přiznává také, že trochu té "spící euforie" z mužstva cítí, ale... "Pořád jsme poslední. Vyhráli jsme po mnoha zápasech venku, je to dílčí úspěch, ale změnilo to jen, že jsme snížili náskok mančaftů před námi. Takže nemůžeme moc slavit a juchat. Ale ukázali jsme si cestu, po níž bychom se měli vydat a která by nám měla přinést body a záchranu. Musíme se koncentrovat na sebe, mít čistou hlavu, připravit si, jak máme při některých situacích na hřišti vypadat," naznačil nový kouč zachraňujícího se celku, kudy vede cesta z propadliště vedoucího do druhé ligy.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy