Je nám líto, video expirovalo.

Liberec se v Teplicích snažil marně, domácí byli produktivnější

Fotbalová liga je zpátky. Restart po pauze kvůli pandemii koronaviru obstarala dohrávka 23. kola mezi Teplicemi a Libercem. Ten měl před prázdnými tribunami sice víc ze hry, častěji byl před brankou Teplic, ale ty na rozdíl od něj dokázaly využít své šance a zvítězily 2:0. Rozhodly góly Kučery a Řezníčka. Liberec tak nevyužil šanci dostat se na čtvrté místo v tabulce, Teplice neporazil pošesté za sebou a zůstává sedmý. Dvanácté Teplice se bodově dotáhly na jedenácté Bohemians. 

Teplice - Liberec
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Zápasu v Teplicích se smělo zúčastnit jen 150 osob včetně hráčů i realizačních týmů a provázela ho řada hygienických a bezpečnostních opatření. Všichni kromě aktérů na trávníku například museli mít roušky.

Poslední ligový duel se odehrál 9. března, pak soutěž zastavila pandemie nemoci covid-19. Naplno se obnovená sezona znovu rozběhne na začátku příštího týdne, odkdy bude moci být na stadionech 300 lidí.

Severočeský souboj byl ještě před koronavirovou pauzou dvakrát odložen kvůli nezpůsobilému terénu, dnes byl ale trávník navzdory vytrvalému dešti v dobrém stavu. "Neměl jsem z toho strach. Věděl jsem, že trávník je ve velmi dobrém stavu. To na jaře bylo po zimě," řekl teplický trenér Stanislav Hejkal. "Měli jsme informace, že trávník je perfektní. Speciální firma jim to propichovala a provzdušňovala," dodal liberecký trenér Pavel Hoftych.

Je nám líto, video expirovalo.
Hoftych litoval laciné branky. Nechtěl jsem se nechat zavalit, vtipkoval Kučera

Oba týmy se po dlouhé pauze na hřišti chvíli hledaly. Jako první zahrozily Teplice, Řezníček se probíjel do zakončení, ale jeho střelu šajtlí srazil na roh obránce.

Liberec více držel balon a ve 22. minutě měl podobnou šanci jako domácí, Balutův pokus byl rovněž v poslední chvíli zblokovaný. Stejný hráč pak protáhl brankáře Grigara střelou z přímého kopu z úhlu a z následného rohu Kačaraba ve výhodné pozici zakončil slabě.

Ve 37. minutě udeřili Tepličtí. Trubač našel povedeným pasem šajtlí Kučeru, který se dostal před obránce a sám před gólmanem Nguyenem nezaváhal. Domácí záložník dal první ligový gól po více než dvou letech.

Fotbal v době koronaviru

Fandění a chorály zněly v Teplicích jen z amplionů, všichni na stadionu mimo fotbalistů přímo na hřišti měli roušky. Tři vybraní domácí fanoušci byli v roli podavačů míčů na tribuně a na VIP tribuně byli zástupci domácího vedení. Všichni, tedy i hráči, členové realizačního týmu a rozhodčí, se museli vejít do počtu 150 osob. Každý tým na hřiště přišel jiným tunelem, neproběhlo ani tradiční podávání rukou či focení. Po brankách se ale někteří hráči přece jen v euforii objali. Po závěrečném hvizdu klub pustil do amplionů tradiční pokřik "Hoši děkujem". Před stadionem slavilo vítězství několik domácích příznivců. Míče byly dezinfikované. Hráči seděli v šatnách v rozestupech a odděleně se také sprchovali. Liberec přicestoval až v den zápasu a protože trenéři jeli vlastními auty, vešli se hráči do jednoho autobusu, v němž byl na každé dvousedačce jeden hráč. Fotbalisté tak nemuseli bydlet po jednom v pokojích na hotelu.

"Trenér mě poslední dobou začal mnohem víc tlačit do koncovky. Asi jsem dnes splnil, co jsem měl. Zaběhl jsem si za obranu a myslím, že jsem si s tím poradil celkem chladnokrevně," řekl Kučera. "První branka nás určitě rozhodila, z mého pohledu dost laciná, po ztrátě v přechodu, kde upozorňujeme, že ten prostor je nebezpečný," řekl Hoftych.

Krátce po pauze, kterou protáhla oprava sítě v jedné z branek, pálil nad hostující Malinský. To domácí byli úspěšnější. Kučera prodloužil v 53. minutě míč za sebe na nabíhajícího Moulise, jehož střílený centr usměrnil před Karafiátem do branky důrazný Řezníček.

"Řezníček se dva dny před zápasem zranil a vypadalo to, že čtrnáct dnů nebude. Nakonec se ho podařilo dát pod injekcemi nějak dohromady," řekl Hejkal. "Po až fatální chybě v obraně, kde dva hráči nevykryjí jednoho, jsme inkasovali lacinou branku. U obou branek jsme si počínali velmi špatně," uvedl Hoftych.

Liberec pak převzal otěže a chvílemi svíral domácí před jejich vápnem, dát gól mu ale z velkého tlaku nebylo souzené. V 62. minutě Mikula zblízka na dlouhou nohu přestřelil a poté dvakrát podržel Teplice Grigar. Nejprve vychytal Kačarabu a poté Maru. Teplice se ubránily a v lize bodovaly s Libercem posedmé za sebou.

FK Teplice - Slovan Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 37. Kučera, 53. Řezníček. Rozhodčí: Marek - Vodrážka, Batík - Orel (video). ŽK: Kodeš - Karafiát, Beran.

Teplice: Grigar - Paradin, Čmovš, Kodeš (81. Nazarov), Vondrášek - Knapík - Moulis, Kučera (85. Žitný), Trubač, Radosta (77. Černý) - Řezníček. Trenér: Hejkal.

Liberec: Nguyen - Mikula (64. Zeman), Kačaraba, Karafiát, Hybš - Hromada (72. Rondič), Mara - Malinský, Baluta (56. Beran), Pešek - Kuchta. Trenér: Hoftych.

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "Utkání jsme sehráli tak, jak jsme ho sehrát chtěli. To znamená po taktické stránce, chtěli jsme hrát z bloku. Znali jsme sílu Liberce. Pokud na něj vylezete, oni mají rádi míče za obranu na velmi rychlé hráče. Ukázali to na Spartě, z toho zápasu jsme vyšli. Chtěli jsme čekat na jejich ztrátu ve středu hřiště. Jedna v první půli byla, Trubač dal krásnou přihrávku na Kučeru a vedli jsme 1:0. Od toho jsme se odpíchli. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, vedli jsme 2:0. Pak tam byla pasáž od 60. do 80. minuty, kdy jsme byli pod tvrdým tlakem. Liberec měl nějaké možnosti snížit. Ale ustáli jsme to a jsem rád, že jsme to dotáhli do vítězného konce. I když jsme měli šest hráčů ze základní sestavy mimo hru. Trošku jsme se odlepili od spodních pozic. Byl to velmi zvláštní zápas, proto jsou pro nás body zlaté."

Pavel Hoftych (trenér Liberce): "Chtěli jsme hrát rychle, kombinačně, po křídlech, přes kraje do centrů, do rychlosti, což nás zdobilo před vynucenou pauzou. Myslím, že jsme nevstoupili do utkání úplně špatně, ale chyběla nám kvalita ve finální fázi. Někteří hráči nám nezahráli podle očekávání. Určitě nás rozhodila první branka, z mého pohledu dost laciná, po ztrátě v přechodu, kde upozorňujeme, že ten prostor je nebezpečný. Druhý poločas jsme chtěli hru zrychlit, změnit, dostat se do větší aktivity. Ale po až fatální chybě v obraně, kde dva hráči nevykryjí jednoho, jsme inkasovali lacinou branku. Snažili jsme se s utkáním něco udělat, myslím, že střídání přinesla oživení. Šancí jsme měli dost, ale vychytal nás několikrát Grigar. Postupem času se do hry vkrádala křeč a nervozita. Věděli jsme, co nás čeká za opatření. Některá jsou zvláštní. I když jsme prohráli, jsme rádi, že liga pokračuje a můžeme ji hrát."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy