Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Fotbal má definitivně zelenou, hráči Teplic a Liberce prošli i druhým kolem testů

První fotbalová liga může po koronavirové přestávce opět začít sobotní dohrávkou 23. kola mezi Teplicemi a Libercem. Ani druhé kolo testů na nemoc covid-19 totiž neodhalilo v obou klubech žádného nakaženého. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace (LFA), která v Česku řídí profesionální soutěže.

Utkání Liberec - Teplice
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Všichni hráči, realizační tým i další pracovníci klubů musejí před ligovým restartem absolvovat dva testy. Obě severočeská mužstva úspěšně prošla první vlnou na konci minulého týdne a žádný pozitivní nález na covid-19 nepřineslo ani čtvrteční druhé testování.

Nejvyšší soutěž znovu začne po dvou a půl měsících, poslední zápas se hrál 9. března. Naplno se obnovená liga rozběhne v úterý a ve středu, kdy je na programu 25. kolo.

Zbylých 30 týmů první a druhé ligy čeká druhé kolo testů o víkendu a brzy po něm tak, aby byly připraveny na restart sezony. Třetí vlnu musí všichni podstoupit mezi koncem základní části a začátkem nadstavby.

Je nám líto, video expirovalo.
Hráči Teplic a Liberce mají zelenou. Na Stínadlech se otestuje nový trávník

V klubech jsou zatím dva nakažení hráči - jeden z Mladé Boleslavi a druhý ze Slavie. Zatímco Pražané byli od úterý do dnešního dne preventivně v klidovém režimu a čekají na výsledky druhých testů, Středočeši už se vrátili k tréninku, protože přetestování další nakažené neodhalilo. 

Tabulku po nekompletních 24 kolech vede obhájce titulu Slavia o osm bodů před Plzní. Zbývá odehrát šest kol základní části, nadstavbu, která je pro většinu týmů pětikolová, a baráž o nejvyšší soutěž.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy