Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Frydrych se po sestupu s Wislou vrací do mateřského Baníku

První letní posilou fotbalistů Baníku Ostrava se stal obránce Michal Frydrych. Do bývalého působiště se dvaatřicetiletý stoper vrací po téměř sedmi letech, mezitím hrál ve Slavii, s níž třikrát vyhrál ligu, a poslední dvě sezony strávil ve Wisle Krakov, která v květnu po 28 letech sestoupila z nejvyšší polské soutěže. S Baníkem podepsal podle klubového webu tříletou smlouvu.

"S Michalem jsme byli průběžně v kontaktu a po sezoně věci nabraly na intenzitě. Náš zájem byl velký, protože je to hráč, který si dlouhodobě udržuje vysoký herní standard a hlavně je to hráč se silnou baníkovskou minulostí. Přesně takový typ hráče jsme chtěli do týmu v létě přivést a jsme rádi, že se nám to povedlo," uvedl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

Frydrych bude moci v nové sezoně rozšířit dosavadní bilanci 220 startů a 17 gólů v české lize. "Vracím se po sedmi letech a opravdu se těším, v Baníku jsem doma. Baník se znovu stává silným domácím klubem, má ambice a já udělám vše, co je v mých silách, abych mu je pomohl naplnit," prohlásil Frydrych po uzavření dohody s klubem, který v minulé sezoně hrál ve skupině o titul a obsadil páté místo. Za Baník před odchodem do Slavie odehrál 124 soutěžních zápasů a vstřelil osm branek.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články