Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Soukalovou překvapil biatlonový areál, doufá v sílu týmu

Nové Město na Moravě - S neskrývaným údivem zíraly české biatlonistky po příjezdu do Nového Města na Moravě na obří tribuny ve Vysočina Areně. Naposledy před mistrovstvím světa viděly biatlonový areál v přípravě mezi vánočními svátky, kdy ještě mobilní tribuna pro sedm tisíc diváků nestála.

Gabriela Soukalová
zdroj: EPA autor: Oskar Höher

"Říkala jsem si, zda je možné takový kolos naplnit," uvedla nejlepší současná česká biatlonistka Gabriela Soukalová. Věří, že diváci přijdou a svým povzbuzováním poženou reprezentanty k úspěchu. "Jak ale na ten tlak budeme reagovat, nedokážu říci. V této situaci jsem ještě nikdy nebyla. Doufáme, že celý náš tým bude silný," uvedla. Skvělou formu Soukalové z úvodu sezony odvála virová onemocnění. "Běžecky trochu zaostávám. Nevím, co od sebe mohu očekávat. Doufám, že budu štafetu schopna podržet," řekla Soukalová před čtvrtečním prvním závodem.

V poslední přípravě v italském Ridnau chyběla. Před odjezdem onemocněla a po doléčení se připravovala v domácím prostředí pod vedením své matky, bývalé reprezentantky v běhu na lyžích Gabriely Svobodové. Na tuto přípravu je zvyklá už z mládí. "Často jsem se tak připravovala, takže mi to nevadilo. Pouze podmínky byly aprílové. Jeden den byla šílená zima, druhý den teplo a těžký sníh. Připadala jsem si v totální neformě, zabrzděná sněhem. Nebylo to moc příjemné," uvedla k minulému týdnu.

Soukalová pojede pro radost

Soukalová přiznala, že jí chyběla parta a hry na střelnici. "Také pro fyzickou přípravu je lepší, když mám porovnání," řekla. Pomohl jí kamarád, který o víkendu závodil na mistrovství Slovenska v Osrblie. "S ním jsem se mohla hecovat. Pomohl mi ve střelecké přípravě." Ke smíšené štafetě vzhlížejí příznivci s velkými nadějemi, neboť v úvodu sezony v ní čeští reprezentanti vybojovali bronz při Světovém poháru v Östersundu. 

"Nejsem si úplně jistá, že právě smíšená štafeta bude rozhodujícím závodem. Například Veronika Vítková má ráda stíhací závody. Já naopak kratší. Přiznám se, že ani nevíme, co se od nás na mistrovství světa čeká," řekla Soukalová. "Pojedu pro radost. Uvidíme, zda se to povede," snaží se nepřipouštět si tlak.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy