Squash

Solnický získal třetí domácí titul v řadě, ženám vládla Šrámková

Squashista Jakub Solnický získal třetí domácí titul v řadě. Ve skleněném kurtu v pražské Galerii Harfa porazil ve finále Daniela Mekbiba 3:1 na sety. Mezi ženami se novou šampionkou stala sedmnáctiletá Karolína Šrámková, která zdolala Michaelu Čepovou rovněž 3:1 až po šestém mečbolu.

Ostatní
Squashisté se opět těší na skleněný kurt, na MČR v Praze budou usilovat o domácí trofeje
Video

Nejlepší čeští squashisté se od středy utkají na republikovém šampionátu v pražské Galerii Harfa o mistrovské trofeje. Stejně jako loni si Jakub Solnický, Olga Kolářová a další zahrají ve skleněném kurtu.

Ostatní
Čeští squashisté dosáhli na mistrovství světa týmů historického úspěchu
Video

Nejlepšího výsledku na světovém šampionátu týmů v historii dosáhli na Novém Zélandu čeští squashisté. V závěrečném utkání totiž porazili Hongkong 2:1 a obsadili deváté místo. Dosavadní maximum z MS vylepšili o dvanáct pozic. Titul obhájil Egypt po finálovém vítězství nad Anglií.

Ostatní
Squashový Czech Open vyhrál Brit Rooney, který ve finále udolal Kandru
Video

Největší úspěch v kariéře vybojoval Patrick Rooney na brněském squashovém turnaji Czech Open. Ve finále porazil druhý nasazený britský hráč trunajovou čtyřku Raphaela Kandru z Německa za semdesát minut v pěti setech 3:2. .

Ostatní
Lakros se po 120 letech vrátí na olympiádu, znovu se představí i baseball a softbal
Video

Na olympijských hrách v roce 2028 v Los Angeles budou i lakros, flag fotbal (bezkontaktní verze amerického fotbalu), baseball pro muže a softbal pro ženy, squash a kriket.

Olympijské hry
Výkonná rada MOV podpořila pětici sportů. Na Hrách v Los Angeles má být kriket, vrací se baseball

Výkonná rada Mezinárodního olympijského výboru (MOV) podpořila zařazení kriketu, flag fotbalu (bezkontaktní verze amerického fotbalu), baseballu/softbalu, lakrosu a squashe do programu olympijských her v roce 2028 v Los Angeles.

Českému squashi vyrostla opora. Nejprve jsem myslela, že v žebříčku udělali chybu, říká Serme

Český squash nepatří na mezinárodní scéně do špičky. To se ale může změnit. Anna Serme se dostává na vrcholné turnaje a nově se v žebříčkovém pořadí dostala už na 38. místo. Své umění předvede domácím příznivcům na víkendovém MČR. Přímý přenos sledujte v neděli od 13:55 na webu ctsport.cz.

Ostatní
Nová opatření v boji s covidem zatím nejsou pro házenkáře ani squashisty problémem

Ani po zpřísnění opatření proti koronaviru zatím sportovní svazy nepřerušují amatérské soutěže. Nutnost očkování nebo prodělaného covidu v posledních 180 dnech u dospělých hráčů pouze někde vedla k úpravě podmínek.

Basketbal
Turnaj squashistů v Praze ovládl bývalý světový šampion
Video

Francouz Grégory Gaultier vyhrál turnaj PSA v Praze na Strahově. Bývalý mistr světa ve squashi po triumfu na zářijové akci, kterou sám pořádal, ovládl na Strahově i Czech Pro Series #1. Někdejší první hráč žebříčku si ve finále poradil s domácím Jakubem Solnickým 3:0 po setech 11:2, 11:6 a 11:3.

Ostatní
Squashisté za sebou mají turnaj v Praze. Vyhrál Gaultier
Video

Až v těchto dnech začíná sezona squashistům. Vůbec první profesionální mezinárodní turnaj se hrál na Strahově. Vyhrál ho Francouz Grégory Gaultier, který žije dlouhodobě v Praze.

Ostatní
Squashisté se porvou o republikové tituly, obhajuje Mekbib

Ostravská Poruba bude od čtvrtka do neděle hostit republikový pohár ve squashi. O zisk třetího titulu za sebou bude usilovat Daniel Mekbib, ženský trůn je volný, protože loňská šampionka Olga Kolářová je na mateřské dovolené. Hlavní favoritkou je předloňská vítězka Anna Serme.

Ostatní
Squashista Mekbib vyhrál podruhé v kariéře turnaj PSA a míří mezi elitu

Druhý triumf v kariéře na okruhu PSA (Professional Squash Association) si v kanadském Niagara on the Lake připsal squashista Daniel Mekbib. Ve finále porazil nejvýše nasazeného domácího favorita Shawna Delierreho 3:1 na sety. .

Ostatní
Koukal ovládl vánoční turnaj ve squashi
Video

Praha - Letošní Vánoce si zpříjemnili také milovníci squashe. V Praze v Záběhlicích se konal mezinárodní turnaj PSA, který vyhrál bez ztráty setu Jan Koukal. Nejlepší český hráč porazil ve finále Kashifa Shuju z Nového Zélandu.

Ostatní
Koukal se vrátil na domácí squashový trůn, má jedenáctý titul
Video

Praha - Na domácí squashový trůn opět usedl Jan Koukal. Nejlepší český hráč dnes vyhrál osmnácté mistrovství republiky a na konto si připsal již jedenáctý titul. Koukal tentokrát nedopustil podobné zaváhání jako v loňském roce, kdy vypadl už v semifinále.