Volejbalisté Kladna vládnou extralize, souboj Kopů vyhrál trenér Příbrami

Praha – Až nečekaně jednoznačný zápas viděli ve šlágru 7. kola volejbalové extraligy fanoušci v Ostravě. Domácí celek hostil vedoucí Kladno a hladce prohrál 0:3 po setech 21:25, 16:25, 23:25. Nevyužil tak možnost přeskočit soupeře v tabulce a zůstává s pětibodovou ztrátou čtvrtý. Prestižní duel otce se synem vyzněl lépe pro trenéra Příbrami, jehož mužstvo zdolalo ČZU Praha také 3:0.

Kladenští po úvodní porážce se Zlínem vyhráli šest duelů za sebou a během této série ztratili jediný set. I v Ostravě je skvěle dirigoval nizozemský nahrávač Daan van Haarlem. "Pokaždé, když nás domácí dotahovali, se nám podařilo odskočit," řekl po utkání kouč vítězů Milan Fortuník.

Trenér ostravského celku Zdeněk Šmejkal si postěžoval na slabší útok. "Nedokázali jsme ztrátovat z jednoduchých situací. Sami jsme se tím dostávali pod tlak," uvedl. Jedinou šanci zvrátit utkání si jeho svěřenci vypracovali v závěru třetí sady, kdy vedli 23:22, ale poslední tři míče získal soupeř.

Volejbalisté Kladna nadále dominují, uspěli i v Ostravě

"Jsem rád, že jsme koncovku zvládli. Musím poděkovat mančaftu za super výkon. Nečekali jsme, že bychom mohli takhle porážet i nejsilnější soupeře," řekl kladenský smečař Tomáš Hýský, který zaznamenal 12 bodů.

Příbram přehrála ČZU, České Budějovice zvládly pětisetové drama

Domácí Kocouři smazali ztrátu šesti bodů a po 35 minutách vyhráli první set poměrem 33:31. Tým z pražských Lužin ve druhé sadě několikrát narazil na příbramský blok a nepřestal chybovat ani na servisu, který v utkání zkazil celkem třiadvacetkrát.

Martin Kop mladší byl po změnách v sestavě vystřídán, ani to ale pražskému týmu nepomohlo odvrátit jednoznačnou prohru 0:3 na sety.

Ve zbývajících utkáních extraligy si hráči Brna poradili 3:1 na sety s Benátkami nad Jizerou a České Budějovice vybojovaly výhru 3:2 nad Odolenou Vodou.

Příbramští kocouři porazili ČZU Praha

Uniqa extraliga volejbalistů - 7. kolo:

Ostrava - Kladno 0:3 (-21, -16, -23) Nejvíce bodů: Šmídl 15, Šulista 13, Kotas a Janků po 5 - Křesťan 14, Hýský 12, Hietanen 10, Benátky nad Jizerou - Brno 1:3 (-16, 20, -21, -31) Nejvíce bodů: Sergejev 20, Moník a Němeček po 13 - Hrazdira 21, Goodell 18, Pražák 11, Příbram - ČZU Praha 3:0 (31, 16, 23) Nejvíce bodů: Böhm 9, Renovica a Šestak po 8 - Hykš 9, Šulc a Patočka po 8, Odolena Voda - České Budějovice 2:3 (-25, 24, -12, 21, -10) Nejvíce bodů: Mauler 15, Hladík 13, De Souza a Prešinský po 12 - Gevert 27, Michálek a Todua po 17.