Olympiáda dětí a mládeže 2024

Přindiš a Kneblová vybojovali v kayakcrossu stříbra

Kayakcross v Krakově byl z českého pohledu velmi povedený. Vít Přindiš a Tereza Kneblová byli druzí. Kateřina Beková přidala čtvrté místo.

Česká výprava tak v Polsku na posledním závodu před olympijskými hrami vybojovala pět medailí, Přindiš zopakoval druhé místo z pátečního závodu kajakářů.

Zlatý hattrick v Krakově dovršila australská hvězda Jessica Foxová, jež v předchozích dvou dnech dominovala závodům na kajaku i kanoi. Lepší než Přindiš byl v dnešním finále kayakcrossu Švýcar Martin Dougoud.

Účastníci Her v Paříži Jiří Prskavec, Lukáš Rohan, Gabriela Satková a Antonie Galušková v dějišti loňského mistrovství Evropy Krakově nestartovali.

Výsledky SP ve vodním slalomu v Krakově

Muži: 1. Dougoud (Švýc.), 2. Přindiš (ČR), 3. Madore (Fr.) ...17. Krejčí vyřazen v rozjížďce, 33. Novák, 51. Bárta (všichni ČR) oba vyřazeni v kvalifikaci.

Ženy: 1. Foxová (Austr.), 2. Kneblová (ČR), 3. Woodsová (Brit.), 4. Beková, ...17. Vojtová, 21. Fišerová (všechny ČR) obě vyřazeny v rozjížďce.