Tipsport ELH 2024/2025

Kneblové v Seu uteklo finále a v pořadí SP v kayakcrossu byla čtvrtá

Tereza Kneblová měla ke stupňům vítězek v pořadí Světového poháru kayakcrossu blízko, leč v závěrečném závodu v Seu d'Urgell vypadla v semifinále a celkově skončila čtvrtá. Seriál vyhrála Britka Kimberley Woodsová, bronzová medailistka z premiérového olympijského závodu v Paříži. Nejlepší z českých vodních slalomářů byl na konečném desátém místě Vít Přindiš při triumfu Brita Josepha Clarkea.

Sestřih kayakcrossu v Seu

Kneblová do Španělska přijela jako druhá žena průběžného pořadí SP, ale v semifinále se na dvě postupové příčky nedostala. V konečném součtu jí chyběly dva body na bronzovou příčku australské hvězdy Jessicy Foxové. Druhá byla krajanka Woodsové Mallory Franklinová.

Clarke, stříbrný kajakář z pařížské olympiády, vyhrál Světový pohár o jediný bod a završil britský double po triumfu Woodsové.

"Jo skvělý závěr sezony, líp to dopadnout nemohlo. Bylo to vyrovnané, hodně těžké, ve finále to byl boj od začátku až do cíle," řekl. Těsně druhý celkově skončil Brazilec Pedro Golcalves.

Přindišovi se kayakcross nejvíce povedl v červnu v Krakově, kde získal stříbro. Na dvojnásobně bodovaném finále v SP v Seu však obsadil 50. místo. Jakub Krejčí vypadl v Seu ve čtvrtfinále.

Výsledky kayakcrossu ve finále SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell

Muži: 1. Clarke (Brit.), 2. Llorente (Šp.), 3. Goncalves (Braz.), 4. Polaczyk (Pol.), ...13. Krejčí vyřazen ve čtvrtfinále, 38. Novák, 50. Přindiš, 60. Rohan vyřazeni v rozjížďkách.

Konečné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Clarke 216, 2. Goncalves 215, 3. Madore (Fr.) 152, ...10. Přindiš 80, 21. Krejčí 42, 61. Novák 8, 82. Bárta 4, 92. Tunka (ČR) 2.

Ženy: 1. Franklinová, 2. Woodsová (obě Brit.), 3. Hugová (Fr.), 4. J. Foxová (Austr.), ...8. Kneblová vyřazena v semifinále, 17. Beková, 35. M. Satková, 37. Vojtová (všechny ČR) vyřazeny v rozjížďkách.

Konečné pořadí SP (po 4 závodech): 1. Woodsová 219, 2. Franklinová 201, 3. J. Foxová 154, 4. Kneblová 152, ...8. Beková 91, 31. Vojtová 21, 56. M. Satková 6, 61. Fišerová (ČR) 6.