Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Obavy vedou k úzkosti i sportovce. Každá maličkost mě dovádí k šílenství, řekla Williamsová

Nová realita, kdy je většina obyvatelstva kvůli pandemii koronaviru raději doma, doléhá i na sportovce. Obrácený život vzhůru nohama vede u řady lidí k nepříjemnému pocitu úzkosti, jak potvrdila i třiadvacetinásobná grandslamová šampionka Serena Williamsová.

Serena Williamsová
zdroj: Reuters autor: GONZALO FUENTES

Nemoc COVID-19 si už celosvětově vyžádala více než 10 000 lidských životů a také mnoho sportovců se musí vyrovnávat s nejistotou. Nevědí, co čeká jejich sport ani je samé.

"Ze začátku jsem si říkala: 'Ale co, tohle se mě nijak netýká'," popisovala Williamsová v sérii videí na mobilní aplikaci TikTok. Ukázala tam, jak po zrušení turnaje v Indian Wells procvičovala vyhýbání se sociálnímu kontaktu.

"Tohle první zrušení vedlo k dalším a dalším a z toho všeho vznikla úzkost, kterou teď cítím. Můžu vyletět z kůže, když někdo kolem mě kýchne nebo zakašle," řekla osmatřicetiletá hrající legenda.

Zatímco miliardy lidí na světě trpí kvůli rychlému šíření viru podobnými obavami jako Williamsová, situace má také vliv na sportovce, kteří doufali v účast na letošních olympijských hrách. Tisíce uchazečů o start v Tokiu nyní žijí v nejistotě, protože mnoho kvalifikačních turnajů bylo odloženo či zrušeno.

Proto například olympijský výbor USA začal v tomto období věnovat výraznější pozornost duševnímu stavu svých sportovců. "Pracujeme na tom, abychom s nimi komunikovali a abychom je z hlediska duševního zdraví co nejvíce podpořili," uvedla šéfka olympijského výboru USA Sarah Hirshlandová.

Americký olympijský výbor v pátek podpořil stanovisko MOV, který i za současné pandemie trvá na tom, že olympijské hry v Tokiu začnou podle plánu 24. července.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy