Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Světlo naděje? Američtí basketbalisté se vracejí do Číny, aby dohráli ligu

Po týdnech čekání se jako první sportovní liga možná znovu rozjede nejvyšší čínská basketbalová soutěž. Svolení k návratu do Číny dostali američtí hráči, kteří se pomalu ale jistě vrací do země, odkud se rozšířila pandemie koronaviru do celého světa. V Pekingu je už i bývalý zástupce NBA Jeremy Lin, který na fotce pózoval před Velkou čínskou zdí.

Jeremy Lin
zdroj: ČTK autor: Xinhua/Wu Zhuang

Liga v Číně byla kvůli šíření nemoci COVID-19 přerušena 1. února. Nyní již v zemi původu pandemie několik dnů nepřibyl žádný nový případ nákazy a podle médií by se basketbal mohl znovu začít hrát 15. dubna, pokud to úřady povolí. Už v minulém týdnu se v Číně znovu rozběhly atletické soutěže.

Ve 20 čínských ligových mužstvech hraje kolem čtyř desítek zahraničních basketbalistů. Po návratu je čeká dvoutýdenní karanténa. Zpět v Číně už je podle agentury Reuters například i někdejší rozehrávač Sacramenta Kings Pooh Jeter.

Jedenatřicetiletý Lin, který strávil v NBA devět sezon a loni slavil titul s Torontem, nyní hraje za Peking Ducks. "Bezpečně jsem přistál v Pekingu, abych dokončil sezonu CBA," doplnil k fotografii na Instagramu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy